Nowe posty

Autor Wątek: Niestabilne polaczenie wifi atcheros slackware  (Przeczytany 4926 razy)

leoryk

  • Gość
Niestabilne polaczenie wifi atcheros slackware
« dnia: 2010-02-10, 23:00:35 »
Witam mam problem ze stabilnoscia polaczenia..Nie wiem od czego to zalezy, ale czasami zdarzaja mi sie straszne opoznienia na zdalnej konsoli..Moze i srodowisko nie jest zbyt zeby wymagac dobrej jakosci polaczenia wifi(3 sciany w bloku),ale czesto jest bardzo dobrze wrecz wzorowo..Mimo ze iwconfig pokazuje dobra jakosc polaczenia np: teraz

wlan0     IEEE 802.11bg  ESSID:"sakerski"
          Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: 00:27:19:D2:D2:0E
          Bit Rate=54 Mb/s   Tx-Power=20 dBm
          Retry  long limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Power Management:off
          Link Quality=46/70  Signal level=-64 dBm
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

to nie da sie komfortowo pracowac...wifi startuje takim zestawem komend:

wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c/etc/wpa_supplicant.conf &
iwconfig wlan0 rate 54M
dhclient wlan0
 Jest jakas mozliwosc zeby polaczenie utrzymywalo sie na jakims stalym-stabilnym poziomie?Jestem nowy i nie za duzo jeszcze o tym wszystkim wiem wiec bede wdzieczny za wszelkie sugestie.Z gory dziekuje i pozdrawiam.
P.S czy to mozliwe ze zmiana portu nasluchu ssh spowodowala taki problem?

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Niestabilne polaczenie wifi atcheros slackware
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-11, 09:36:34 »
W tej chwili, to może być cokolwiek, nawet specyficzne ustawienia QOS na routerze. Czy kiedy w ssh pojawiają Ci się opóźnienia, występują one także w przypadku innych połączeń z siecią (WWW, media strumieniowe)?

ssh potrzebuje też pewnej wydajności przy (de)szyfrowaniu. Którego masz Slackware, i jaki procesor?

leoryk

  • Gość
Niestabilne polaczenie wifi atcheros slackware
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-12, 09:13:10 »
Slack wersia 13.Opoznienia wystepuja kiedy im sie chce nie wazne czy sciagam czy nie..Zauwazylem rowniez ze wpa supplicant sie rozlacza i nie potrafi nawiazac ponownie polaczenia...Network unrechable.. czy jakos tak..
Procesor sempron 2800 2 gb ramu