Nowe posty

Autor Wątek: Kubuntu 9.10 nie uruchamia się po wgraniu nieoficjalnych aktualizacji  (Przeczytany 5313 razy)

szpon5

  • Gość
Witam serdecznie, mam dość poważny problem z Kubuntu 9.10. Otóż tam również nie działa Network Manager, tak jak w Ubuntu. Chciałem go naprawić tym sposobem który znalazłem gdzieś indziej i opisałem dokładniej na pewnej stronie:
http://www.portal24h.pl/forum/ubuntu-naprawa-network-manager-dzialajace-polaczenia-t17522.html
Na GNOME idealnie naprawia on Network Manager i dzięki temu komfortowo mogę łączyć się z internetem. Dobra, zainstalowałem na Kubuntu te aktualizacje do sieci z tych dwóch repozytoriów które tam zamieściłem. Po restarcie komputera Kubuntu nie uruchamia się. Ekran bootowania przechodzi, ale potem jak jest to ładowanie środowiska KDE, co się pokazują ikonki: dysk twardy, coś tam :P, globus sieci itd. Właśnie zatrzymuje się na tym globusie sieci i dalej nie idzie. Próbowałem ponownie po kilka razy, ale nic z tego.
Proszę o pomoc, czy da się jakoś wywalić te aktualizacje które zainstalowałem, było ich cztery. Nie chcę robić formatu systemu, to nie jest zresztą rozwiązanie a jedynie obejście problemu.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Kubuntu 9.10 nie uruchamia się po wgraniu nieoficjalnych aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-09, 07:29:47 »
Nooo... Ctrl-Alt-F1, w konsoli logujesz się i jedziesz synaptic/apt-get ...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

flak

  • Gość
Kubuntu 9.10 nie uruchamia się po wgraniu nieoficjalnych aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-09, 16:30:47 »
Wywal network-managera i zainstaluj wicd.

szpon5

  • Gość
Kubuntu 9.10 nie uruchamia się po wgraniu nieoficjalnych aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-10, 02:12:53 »
Cytat: pkraszewski
Nooo... Ctrl-Alt-F1, w konsoli logujesz się i jedziesz synaptic/apt-get ...
Dzięki wielkie, problem rozwiązany, a zrobiłem tak:

Gdy nie chciał się uruchomić system, tylko cały czas ekran logowania zatrzymywał się na tym obrazku globusa sieci to nacisnąłem LPM. Pojawił się błąd a w nim jakaś nazwa pliku. Zupełnie zapomniałem jaka, ale na literę X :P. Uruchomiłem tty (Ctrl + Alt + od F1 do F6), zainstalowałem mc (sudo apt-get install mc). Następnie przez niego wszedłem do swojego domowego katalogu i tam był ten plik, usunąłem go. Wróciłem z powrotem do trybu graficznego i system idealnie zalogował się. Niestety, po każdym restarcie komputera musiałem wywalać ten plik. Tak więc usunąłem, uruchomiłem system, wywaliłem pakiet network-manager i zainstalowałem go ponownie. Problem zniknął  :].

A mam pytanie

Bo denerwuje mnie niedziałający i tak Network Manager. Co prawda, w terminalu mogę dać aby połączenie nawiązywało się przy starcie z pppoeconf. No, ale co jak np na chwilę chcę wyłączyć internet. To muszę odpiąć kabel od modemu hehe, a potem już nie włączę ponownie. Muszę zrestartować komputer i wpisać ponownoe ppoeconf i przejść przez konfigurację.
pppoe-start i pppoe-stop nie działają, nawet z prawami admina,

Cytat: flak
Wywal network-managera i zainstaluj wicd.
Czym się różni wicd od Network Managera. Będę mógł normalnie łączyć się z internetem jak na przykład w Windowsie?

flak

  • Gość
Kubuntu 9.10 nie uruchamia się po wgraniu nieoficjalnych aktualizacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-02-11, 12:13:12 »
Cytat: szpon5
Bo denerwuje mnie niedziałający i tak Network Manager. Co prawda, w terminalu mogę dać aby połączenie nawiązywało się przy starcie z pppoeconf. No, ale co jak np na chwilę chcę wyłączyć internet. To muszę odpiąć kabel od modemu hehe, a potem już nie włączę ponownie. Muszę zrestartować komputer i wpisać ponownoe ppoeconf i przejść przez konfigurację.
pppoe-start i pppoe-stop nie działają, nawet z prawami admina,

Cytat: flak
Wywal network-managera i zainstaluj wicd.
Czym się różni wicd od Network Managera. Będę mógł normalnie łączyć się z internetem jak na przykład w Windowsie?
Hmm.. właśnie przeczytałem że wicd nie obsługuje bezpośrednio PPPoE, PPP. Co prawda ja też łączę się z internetem przez adsl ale za pośrednictwem routera ADSL. Wicd jako takie to konkurent network-menagera. Przy instalacji jednego, drugi jest usuwany by się nie "gryzły" wzajemnie.