Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: ...może czas na zmiany...  (Przeczytany 17489 razy)

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-02-07, 02:10:39 »
Ra-v: takie statystyki jak mniej więcej serwowane przez Piwik?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-02-07, 10:58:56 »
W sumie są powiadomienia na RSS o nowych wątkach/postach ale o wszystkich a nie tylko obserwowanych :)

Pozdrawiam!

ra-v

  • Gość
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-02-07, 19:11:49 »
Cytat: scool
Ra-v: takie statystyki jak mniej więcej serwowane przez Piwik?
Oooo blisko, w 80% coś takiego. Ale jak by to było to to w 100% jest moja akceptacja.

@roobal - jak już iść to może tą drogą, że wybieramy dział nt. których chcemy otrzymywać powiadomienia (newbie, news, forum/sprzęt) oraz dodatkowo słowa kluczowe. Czyli wybieramy sobie np. News oraz słowo kluczowe Intel, a następnie otrzymujemy info na maila
Cytuj

Intel wypuścił nowy procesor....

Tutaj któtki opis....
..........
........

Czytaj więcej ->

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-02-07, 20:17:56 »
Cytat: ra-v
@roobal - jak już iść to może tą drogą, że wybieramy dział nt. których chcemy otrzymywać powiadomienia (newbie, news, forum/sprzęt) oraz dodatkowo słowa kluczowe.
Ale po co? Mi chodzi tylko o wątki, które obserwuję, jak bym chciał dostawać info o każdym nowym wątku to do tego mam RSS :)

Obserwując powiedzmy 2 wątki dostane tylko kilka maili a jak będę obserwował dział to będzie ich już więcej. Na innym forum (zresztą sam wiesz jakim) działa to bardzo sprawnie i wcale jakoś dużo powiadomień nie dostaję, max 10 - 15, z tym że dopóki nie odczytam pierwszego maila to nie dostanę następnego powiadomienia o kolejnych postach i tu też jest ograniczenie, dlatego dostaję max. 15 powiadomień.

Już tłumaczę o co mi chodzi. Obserwuję jakiś wątek i dostaję powiadomienie o nowym poście, w między czasie napisano kolejne 5 postów i w związku z tym nie dostaję powiadomienia o tych 5 postach dopóki nie odczytam powiadomienia o nowym, który jeszcze nie przeczytałem, więc tu można nałożyć limity i serwer nie będzie mocno obciążony :)

Pozdrawiam!

kamzor

  • Gość
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-02-08, 00:30:31 »
Cytat: ra-v
W interfejsie przeszkadzają mi te cienkie linie-ramki.
Są ekstra. Znienawidził bym forum gdyby było zapchane zbędnymi grafikami.

Cytat: ZipoKing
Cytat: scool
Można by na początek, żeby sprawdzić, co jeszcze można namieszać, dać możliwość zastosowania przez użytkownika lokalnego pliku css (dla bardziej zaawansowanych). A później możnaby taki plik przesłać do admina, skąd by trafił do głównego repozytorium motywów.
Możliwość wgrania własnych plików CSS nie będzie wielkim problemem, jednakże na chwilę obecną osobom, którym kolorystyka nie odpowiada mogę polecić dodatek do Firefoksa o nazwie Stylish (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/2108) i/lub Greasemonkey (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/748), które pozwolą na dowolną modyfikację stylów :)
Hmm.. To bardzo ciekawe.. A gdybyście opracowali takie API? Zestawienie identyfikatorów elementów, klas, strukturę, etc. Każdy mógłby wtedy łatwo pogrzebać ;)

arctgx

  • Gość
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-02-09, 23:50:52 »
Standardowe kombinacje Ctrl z B, I, U oraz inne do CODE czy quote, przydałyby się prócz przycisków. W ramach personalizacji można by pytać użytkownika czy domyślnie aktywować te skróty.

Przy okazji cytowania, kliknięcie na "cytuj" w danym poście mogłoby nie działać jak link, ale dodawać z odpowiednim quote=nazwa zawartość tego postu. Często przypomina mi się o zacytowaniu w trakcie pisania, a wtedy odpalam cytat w dodatkowej karcie i robię kopię. Nowy sposób ułatwiłby zestawianie kilku cytatów. Jest jeszcze jedna zaleta: wszystko dzieje się po stronie przeglądarki i nie trzeba wołać o cytat do serwera, jeśli post do zacytowania jest na tej samej podstronie co formularz tekstowy (OK, ręcznie robiąc cytat też nie trzeba wołać do serwera...).

Jeśliby nie było żadnych gotowców JS do niektórych z tych zadań (szkoda czasem wynajdywać koło od nowa), mógłbym spróbować uzupełnić kod o to.

arctgx

  • Gość
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-02-13, 20:38:28 »
Liniowy odpowiednik tagu code (czyli po prostu czcionka maszynowa plus ewentualnie lekko wyróżnione tło) dodaję do listy. Nie każdy kod jest wart wyróżnienia w osobnym bloku, a maszynowa czcionka chyba lepiej eksponuje ewentualne spacje.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
...może czas na zmiany...
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-02-13, 21:49:30 »
Do cytatów idealne jest rozwiązanie cytuj zaznaczenie a skróty klawiaturowe też by się przydały :)

Pozdrawiam!