Nowe posty

Autor Wątek: odtwarzanie filmów DVD Kaffeine - plugin for MRL Suse11.2  (Przeczytany 8308 razy)

bzykotron

  • Gość
Witam,
mam kłopot z odtwarzaniem filmów DVD. Korzystam z openSUSE11.2; kaffeine wyświetla komunikat o następującej treści: Cannot find input for MRL [dvd:/];
w sieci znalazłem info, że powinna pomóc instalacja libdvdcss, libdvddread , niestety nie pomogło.
Będę bardzo wdzięczny za wskazówki co ewentualnie jeszcze i jak powinienem zrobić.

bzykotron

  • Gość
odtwarzanie filmów DVD Kaffeine - plugin for MRL Suse11.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-31, 22:03:57 »
Przepraszam za kłopot pomogła instalacja pakietu dostępnego tutaj http://www.susek.info/article/Multimedia-w-openSUSE-11.2.shtml

bzykotron

  • Gość
odtwarzanie filmów DVD Kaffeine - plugin for MRL Suse11.2
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-07, 22:15:30 »
Temat powrócił w nieco zmienionej formie - próba odtwarzania płyt audioCD przy użyciu KSCD kończy się komunikatem "brak płyty", z pomocą przyszło kaffeine które wyświetla komunikat "Cannot find input for MRL [cdda:/]" inne odtwarzacze reagują podobnie SMPlayer np. próbuje uruchomić 43 ścieżki audio oczywiście bez efektu (płyta zawiera 15 utworów).
O ile poprzedni problem udało mi się rozwiązać instalacją paczki kodeków i repozytoriów o tyle teraz przekopałem forum opensuse, sprawdziłem repozytoria i niby wszystko OK. a jednak nie działa.
Sprawdziłem także zypper'em czy niema żadnych konfliktów i innych problemów, kilka repo zmieniło tylko info o dostawcy na packman'a.

Nadal korzystam z openSuse 11.2, wszystkie pakiety zaktualizowałem.

Niestety bez efektu, będę wdzięczny za wszelką pomoc.