Nowe posty

Autor Wątek: Problem z siecią po instalacji Ubuntu. :/  (Przeczytany 4401 razy)

marcych26

  • Gość
Problem z siecią po instalacji Ubuntu. :/
« dnia: 2010-01-27, 20:25:11 »
Zainstalowałem sobie dzisiaj najnowszą wersję Ubuntu (9.10). Wszystko pięknie, ślicznie, jednak po uruchomieniu Windowsa (wciąż trzymanego na komputerze, ponieważ mój tata na nim pracuje), pisze w sieci "Kabel sieciowy jest odłączony". No to biegnę do routera (którego używam) i patrzę, rzeczywiście, brak dojścia do kabla (lampa się nie świeci). No to pomyślałem, że sobie daruję... Jednak po uruchomieniu Linuxa internet powrócił. Oo Znowu pobiegłem do routera, wszystko gra, kabel na dojście... Z powrotem przełączam się na Windows - brak dojścia i miłe powitanie: "Kabel sieciowy jest odłączony"... Co robić? Mój tata wciąż chce pracować na Windows, a nie ma internetu... Da się to jakoś naprawić? Czy pozostaje tylko usunięcie jednego z systemów?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Problem z siecią po instalacji Ubuntu. :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-27, 22:25:29 »
Cytat: marcych26
Zainstalowałem sobie dzisiaj najnowszą wersję Ubuntu (9.10). Wszystko pięknie, ślicznie, jednak po uruchomieniu Windowsa (wciąż trzymanego na komputerze, ponieważ mój tata na nim pracuje), pisze w sieci "Kabel sieciowy jest odłączony". No to biegnę do routera (którego używam) i patrzę, rzeczywiście, brak dojścia do kabla (lampa się nie świeci). No to pomyślałem, że sobie daruję... Jednak po uruchomieniu Linuxa internet powrócił. Oo Znowu pobiegłem do routera, wszystko gra, kabel na dojście... Z powrotem przełączam się na Windows - brak dojścia i miłe powitanie: "Kabel sieciowy jest odłączony"... Co robić? Mój tata wciąż chce pracować na Windows, a nie ma internetu... Da się to jakoś naprawić? Czy pozostaje tylko usunięcie jednego z systemów?
E..tam.
Nie wiem co kombinowałeś z routerem, ale chyba wystarczy ponowna konfiguracja połączenia w Windowsie z instalacją sterów routera.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

marcych26

  • Gość
Problem z siecią po instalacji Ubuntu. :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-27, 23:08:35 »
Próbowałem już, ale zapomniałem dopisać. :/ Przeinstalowanie sterów w routerze, wraz z sterownikami systemowymi, ustawienia i nadal nic... Uznałbym to za zwykły błąd systemowy, gdyby nie to, że pisze "Kabel sieciowy jest odłączony"... Ahhhh...