Nowe posty

Autor Wątek: Intel ICH5 Realtek ALC850 dźwięk 5.1  (Przeczytany 5328 razy)

bzykotron

  • Gość
Intel ICH5 Realtek ALC850 dźwięk 5.1
« dnia: 2010-01-26, 20:54:07 »
Witam,
mam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie głównej Gigabyte GA-8IPE775-G; southbringe Intel ICH5; ALSA dodatkowo wyświetla mi info chip Realtek ALC850 rev 0;
karta ma 3 porty mic, lin out i line in - które przy windowsowym sterowniku dają radę z obsługą dźwięku sześciokanałowego. System openSuse 11.2. Po podłączeniu głośników zgodnie z manualem producenta działa tylko line-out, jak zacząłem dłubać w mikserze to znalazłem opcję Duplicate Front ale to uruchamia tylko line-in czyli dzięki temu działają mi 4 z 6 kanałów (2xfront, center i subwoofer), nie potrafię zmusić do grania portu oznaczonego jako mic obsługującego dwa tyle kanały.
Sprawdzałem ustawienia w KMix, uruchomiłem też alsamixer, wszystkie suwaki mam na max, chanel mode 6ch. Gigabyte nie prowadzi żadnego wsparcia dla linuxa, na stronie intela znalazłem jakieś stare sterowniki do RedHata.
http://en.opensuse.org/HCL/Sound_Cards tu jest info że karta była wspierana do wersji 10.2 dalej puste pola, w komentarzu jest tylko taka informacja
Cytuj
enable:Line-in,CD,Mic
disable:Video(?),Phone,Aux (what for?)
Jak mogę zmusić ten jeden port do działania?
Tymczasowo zastosowałem półśrodki - zamieniłem podłączenie głośników tylnych ze środkiem i subwooferm uzyskując działanie 4 głośników i subwoofer coś tam sobie sam tworzy jakieś lekkie basy, ale to raczej marne rozwiązanie.

Bardzo proszę o pomoc.