Nowe posty

Autor Wątek: netia + linux ?  (Przeczytany 5412 razy)

matxxx

  • Gość
netia + linux ?
« dnia: 2010-01-24, 13:07:46 »
Witam.

Chciałbym się spytać  jak uzyskać internet na linuxie, powiem że teraz pisze spod windy, jak to zrobić ?

modem to chyba Thomson SpeedTouch, mam netię na kablach tp, wiem jest taki jeden temat ale dotyczy on instalacji samego oprogramowania (skąd je wsiąść na linuxa ?)

ps. z linuxem mam pierwszy raz styczność jakiego byście mi polecili ? (ps kompa mam 1ghz i 512ramu)

lukaszn

  • Gość
netia + linux ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-24, 13:28:40 »
Może jeśli chcesz zacząć przygodę to zainteresuj się Ubuntu. Między innymi polecam Ci tą dystrybucje ponieważ najprościej będzie zainstalować http://www.ubudsl.com/

Bees

  • Gość
netia + linux ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-24, 18:21:21 »
Cytat: lukaszn
Może jeśli chcesz zacząć przygodę to zainteresuj się Ubuntu. Między innymi polecam Ci tą dystrybucje ponieważ najprościej będzie zainstalować http://www.ubudsl.com/
O ile się nie mylę to ubudsl nie jest już rowijane.  Teraz szukaj programu linnet
http://linnet.cba.pl/showthread.php?tid=42

lukaszn

  • Gość
netia + linux ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-24, 19:31:57 »
A co to ma za znaczenie czy jest rozwijane czy nie jest jeśli jest kompatybilne i działa poprawnie na Ubuntu 9.10 ? I podejrzewam, że będzie działać jeszcze dużo czasu.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
netia + linux ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-24, 20:07:57 »
Mandriva One.
Zawsze polecam początkującym Mandrivę, a odradzam Ubuntu.

Konfigurator Mandrivy spyta się Cebie o dostawcę usług dostępu do sieci.
Wybierasz Telekomunikację TP, bo to na ich łączach masz Netię.
Potem tylko Login, hasło i lecisz w net :)

Modemy jak speedtouche czy sagemy to standard dla Mandrivy.
Zresztą tu w Polsce mam ten sam dostęp do netu co Ty.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
netia + linux ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-01-24, 20:13:40 »
A co do Ubunto to i owszem, ma go moja żoneczka na swym lapku, który jej służy tylko do pisania dokumentów i wysyłania maili i gdzie... rozdzelczość ekranu nie ma na to wpływu ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
netia + linux ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-01-24, 21:22:49 »
Cytat: lukaszn
A co to ma za znaczenie czy jest rozwijane czy nie jest jeśli jest kompatybilne i działa poprawnie na Ubuntu 9.10
Jak będę będę miał dostęp do mojego modemu to przetestuję ale z tego co się orientuję to UbuDSL już z 9.04 nie było kompatybilne. Niby pojawiła się jakaś poprawka dla 9.04 ale 9.10 chyba już nie jest wspierane chyba, że wersja dla 9.04 działa na 9.10.

Ale swoją drogą, gdy korzystałem z UbuDSL zanim zakupiłem router to na Debianie działało lepiej niż pod Ubuntu, dla którego jest dedykowane :)

Pozdrawiam!