Programowanie > Java

Problem z uruchamieniam plików JAR pod Linuxem

(1/2) > >>

rkaminski:
Witam,

Otóż ostatnio postanowiłem sobie uprościć troszkę moją pracę naukową związaną z obliczeniami w różnych dziwnych programach napisanych w Fortranie i wymyśliłem, że porobię proste GUI do robienia chociaż inputów do tych koszmarnych kodów... Wybrałem do tego celu Javę bo wydała mi się dostatecznie prosta i znalazłem programy, które mi to jeszcze bardziej upraszczają. Mianowicie na moim Windowsowym komputerze zainstalowałem sobie SDK do Javy i edytor NetBeans, na chwilę obecną najnowsze co się dało. Wszystko działa ładnie pod Windowsem, stworzone plik JAR się uruchamiają tak jak chcę itp. Natomiast jak kopiuję plik na komputer z Linuxem i próbuję go odpalić komendą

java -jar genhkl_gui.jar

to wyskakuje np. coś takiego:

Warning: -jar not understood. Ignoring.
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: genhkl_gui.jar
   at gnu.gcj.runtime.FirstThread.run() (/usr/lib64/libgcj.so.5.0.0)
   at _Jv_ThreadRun(java.lang.Thread) (/usr/lib64/libgcj.so.5.0.0)
   at _Jv_RunMain(java.lang.Class, byte const, int, byte const, boolean) (/usr/lib64/libgcj.so.5.0.0)
   at __gcj_personality_v0 (/scratch/student10/genhkl/java.version=1.4.2)
   at __libc_start_main (/lib64/tls/libc-2.3.4.so)
   at _Jv_RegisterClasses (/scratch/student10/genhkl/java.version=1.4.2)

Sprawdzałem też na innym kompie i jest podobnie. Jako, że nie mam większego pojęcia o tym czy to wina tego, że coś nie tak z moim apletem czy javą na komputerach Linuxowych i nie wiem jak to sprawdzić nawet będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam,

Radek

ZipoKing:
Używasz baaardzo starej wersji Javy (1.4.2) która nie rozpoznaje opcji "-jar". Zainstaluj sobie co najmniej wersję 1.5 (albo lepiej 1.6, np. stąd) i wtedy wszystko zacznie działać.

Paweł Kraszewski:
Komunikaty sugerują użycie takiego.... hm ... czegoś jak GCJ - co de facto Javą nie jest (umożliwia toto za to skompilowania pliku .java do pliku wykonywalnego).

Oświeć nas jakiej dystrybucji używasz, a dowiesz się (prawdopodobnie) jak zainstalować (prawidłowo) "prawdziwą" Javę.

Pozdrawiam!

rkaminski:
Spróbuję zatem zaintstalować nową wersję Javy. Dystrybucja to Suse 10, dokładnie teraz nie pamiętam a jak to sprawdzić z konsoli to nie wiem, ale może dojdę do tego. Spróbuję z tą nową wersją na razie.

Pozdrawiam,

Radek

darko:

--- Cytat: pkraszewski ---Komunikaty sugerują użycie takiego.... hm ... czegoś jak GCJ - co de facto Javą nie jest (umożliwia toto za to skompilowania pliku .java do pliku wykonywalnego).
--- Koniec cytatu ---
Owe "toto" to nic innego jak kompilator javy dołączany do GCC.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej