Nowe posty

Autor Wątek: OO Calc zawiesza się  (Przeczytany 4102 razy)

kopin

  • Gość
OO Calc zawiesza się
« dnia: 2010-01-12, 10:07:27 »
Witam. Używam OO Calc w wersji 3.1.1 na windowsie i linuksie - pilot danych zawiesza mi OO na linuksie a na windzie idzie bez problemów. Wersja linuksowa OO zawsze miała z tym jakieś problemy - począwszy od 2.x do najnowszej. Co zrobić żeby mi się nie zawieszało.. bo nie chcę używać windy....

ra-v

  • Gość
OO Calc zawiesza się
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-12, 17:35:36 »
Odpalasz OO Calc z konsoli poleceniem i sprawdzasz co się dzieje w konsoli.
/opt/openoffice.org3/program (przynajmniej u mnie tam jest program)

U mnie na Fedorze nigdy nie było problemu z Open Office w wersjach 1.x (jakaś wczesna) oraz 2.0 do 3.1. Miałem instalowane z binarek (instalek, źródeł) i z paczek - naprzemiennie.

kopin

  • Gość
OO Calc zawiesza się
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-12, 18:25:08 »
Po uruchomieniu programu z konsoli (/usr/lib/openoffice/program/scalc
) pojawia mi się znak zachęty więc nic nie mogę zobaczyć dlaczego się OO zawiesza. Nie pamiętam jak zrobić żeby wyświetlało w konsoli komunikaty po uruchomieniu programu...
Nie mam problemów z OO przy normalnej pracy - zawiesza mi się jedynie gdy otwieram arkusz z kilkoma pilotami danych, gdzie zakres danych jest dość duży...

ra-v

  • Gość
OO Calc zawiesza się
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-12, 20:27:30 »
OO 2.x miał ograniczenie do 32tys albo 64tys rekordów (linijek), wersja 3 nie wiem. Może to jest przyczyną zwieszania się OO Calca. Spróbuj może otworzyć to czymś z KOffice o ile jest taka możliwość lub innym XLS-readerem.

kopin

  • Gość
OO Calc zawiesza się
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-13, 08:31:09 »
To dlaczego pod windowsem OO calc śmiga aż miło i nie przeszkadza mu ta ilość rekordów?