Nowe posty

Autor Wątek: Jaka dystrybucje polecacie?  (Przeczytany 2893 razy)

Robos089

  • Gość
Jaka dystrybucje polecacie?
« dnia: 2010-01-18, 21:20:38 »
Witam pisze do Was z pytaniem jaka dystrybucje Linux-a byscie polecali ponieważ aktualnie niekorzystam z zadnej ale mam duze doswiadczenie z Ubuntu ale dopóki niekupie nowej grafy to nie za bardzo mi podchodzi do tego sterow nie mogę znaleźć do siecowki...
(używam sąsiedzkiego wifi wiec sterowniki jeśli da się znaleźć to wymóg pomóżcie :/)

Podaje parametry Komputera;

CPUID: nazwa procesora                            AMD Sempron(tm) Processor 3200+
Częstotliwość taktowania procesora                1807.66 MHz

      Karta wideo                                       RADEON X600/X550 Series  (256 MB)
     Karta sieciowa                                    USRobotics Wireless PCI Adapter
     Pamięć fizyczna:                                               511 MB


Dacie rade coś z tego wykrzesać?? ja nie daje rady nic znaleźć :/

Z góry Bardzo dziękuję i czekam na Wasze propozycje...

flak

  • Gość
Jaka dystrybucje polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-18, 22:37:48 »
Cytat: Robos089
Witam pisze do Was z pytaniem jaka dystrybucje Linux-a byscie polecali ponieważ aktualnie niekorzystam z zadnej ale mam duze doswiadczenie z Ubuntu
www.jakilinux.org

Jeśli podoba Ci się Ubuntu to wróć do niego, jak nie to szukaj innej dystrybucji. Jeśli dawno nie używałeś Linuxa to warto wrócić przynajmniej na chwilę do Ubuntu by przypomnieć sobie jak to "było" i co się zmienił przez ten czas.

Cytat: Robos089
ale dopóki niekupie nowej grafy to nie za bardzo mi podchodzi do tego sterow nie mogę znaleźć do siecowki...
(używam sąsiedzkiego wifi wiec sterowniki jeśli da się znaleźć to wymóg pomóżcie :/)
Mam nadzieję że sąsiad jest świadomy tego że współdzieli wifi :)

Cytat: Robos089
Podaje parametry Komputera;

CPUID: nazwa procesora                            AMD Sempron(tm) Processor 3200+
Częstotliwość taktowania procesora                1807.66 MHz

      Karta wideo                                       RADEON X600/X550 Series  (256 MB)
     Karta sieciowa                                    USRobotics Wireless PCI Adapter
     Pamięć fizyczna:                                               511 MB
Za mało danych co do karty sieciowej. USRobotics wypuścił wiele kart na PCI podaj dokładny model.
Oczywiście nie wiem jeszcze jaki ma wpięty chipset ale w dzisiejszych czasach trudno znaleźć kartę wifi której Linux nie obsługuje.

Co do aktualnej karty graficznej to jest ona obsługiwana przez otwarty sterownik radeon ale maksymalnie obsługuje OpenGL 1.5. (http://www.x.org/wiki/RadeonFeature - chipset klasy R300)

Sterownik własnościowy AMD/ATI nie wspiera już tej karty.

Robos089

  • Gość
Jaka dystrybucje polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-20, 04:59:04 »
OJ Sorka za to niedopatrzenie oto i karta...

USR5418 802.11g 54 Mbps PCI Adapter

;) sąsiad wie bo sam mu powiedziałem tylko wzruszył ramionami i prosił bym nie ściągał za dużo :D

Jutro (dziś kolo 10rano) idę po GeForce 6200 bo jak wiadomo nvidia ma lepsze wsparcie a i mój radek ledwo zipie już stare to pudło ale szkoda kasy w stacjonarnego...)

Dzięki za podpowiedz i ewentualna kolejna odpowiedz bo nie mogę rozkminic tej siecowki*

Własnie pobrałem Kubuntu muszę to obczaić bo KDE nawet na oczy nie widziałem :D.



15min pozniej

HEHE normalnie niewierze udalomi sie wifi odpalic pod ubuntu :D nieno teraz musze ustawienia zapisac wrazie posypki :D

ahh biore sie za instalke sterow ;) THX