Nowe posty

Autor Wątek: fujitsu siemens Xi3650  (Przeczytany 3818 razy)

jaladreipyw

  • Gość
fujitsu siemens Xi3650
« dnia: 2010-01-11, 23:51:37 »
Witam,

miałem kilka razy linuxa, musiałem zmienić na winde. Teraz mam nowy komputer, wszystkie problemy zostawione za sobą, i chciał bym linuxa. Vista jest w standardzie na tym kompie, ale zostanie tylko partycja z instalka. Interesuje mnie opcja graficzna, ubuntu mi sie nie podobał, ale za to widziałem nowego fedora, to jest coś!

Z racji tego, że mam w miarę nowy sprzęt a sterowniki tylko pod viste, jestem ciekaw jakiego linuxa mi polecicie. Głównie multimedia + office i poker.

emtec

  • Gość
fujitsu siemens Xi3650
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-12, 16:46:21 »
mandriva 2010:)

flak

  • Gość
fujitsu siemens Xi3650
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-12, 17:15:04 »
Cytat: jaladreipyw
Witam,

miałem kilka razy linuxa, musiałem zmienić na winde. Teraz mam nowy komputer, wszystkie problemy zostawione za sobą, i chciał bym linuxa. Vista jest w standardzie na tym kompie, ale zostanie tylko partycja z instalka. Interesuje mnie opcja graficzna, ubuntu mi sie nie podobał, ale za to widziałem nowego fedora, to jest coś!

Z racji tego, że mam w miarę nowy sprzęt a sterowniki tylko pod viste, jestem ciekaw jakiego linuxa mi polecicie. Głównie multimedia + office i poker.
www.jakilinux.org

Od tego trzeba zacząć :)

P.S. O sterowniki to się nie martw sterowniki są dostarczane razem z jądrem systemowym Linux.

Krzysiek1990

  • Gość
fujitsu siemens Xi3650
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-12, 23:06:21 »
Ja bym Ci polecił gentoo ale na początek to nie jest dobry pomysł.
Mówisz o nakładce graficznej. Jeśli potrafisz to z każdym linuxem zdziałasz cuda.

jakilinux.org

to całkiem dobry pomysł ale najlepiej jest samemu sprawdzić co będzie dla Ciebie najlepsze. Nic Ci się nie stanie jeśli spróbujesz kilku distro ;p

Pozdrawiam

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
fujitsu siemens Xi3650
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-14, 23:08:37 »
Już wiele razy pisałem, ale się powtórzę :)
Nie polecam początkującym Ubuntu.
Polecam zatem Mandrivę lub Suse.
Jednak na początek Mandrivę najbardziej :)
Stabilny,  z mocą softu - prosty w obsłudze gdzie dla początkujących Madriva "grzmoci" Ubuntu na łeb.
Zero problemów z ustawieniami monitora, podłączeniem do sieci, sterami...
Są to mocne argumenty, mające wpływ na reakcję początkującego usera.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

jaladreipyw

  • Gość
fujitsu siemens Xi3650
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-01-16, 18:13:49 »
witam!

jestem mgr inz informatyki, wiec nie zależy mi na tym czy jest po polsku, bądź czy trudno się go instaluje. Chciał bym mieć ładny system, który jest stabilny i szybki.
Czy autocad będzie działał pod linuxem?
A wy co byście zrobili na moim miejscu, w końcu mam legalna viste..