Nowe posty

Autor Wątek: Własny Linux [Kompresja]  (Przeczytany 3099 razy)

fervi

  • Gość
Własny Linux [Kompresja]
« dnia: 2010-01-10, 13:56:54 »
Witajcie!

Nie wiem czy w dobre podforum trafiłem i nie znalazłem żadnych odpowiedzi na forum.

Powiem tak, nie mam pomysłu :) Dlatego jeśli robiłeś własne LiveCD i rozwiązałeś taki problem, daj wskazówkę (lub całe rozwiązanie)

Zrobiłem sobie proste LiveCD na bazie Slackware. Linux działa bez większych problemów [No ... ] tzn. bootuje się itp. Jednakże użyłem pakietów z grupy "a" [Najważniejsze pakiety do działania systemu] A system waży 250MB, przecież doinstalowanie kolejnych grup wiąży się z zrobieniem LiveDVD o wadze 7.4GB [Pakiety "a" skompresowane do paczuszek na płytce zajmują 80MB]

Czego oczekuję?
Oczekuję Kompresji [Myślę o SquashFS], która miałaby możliwość zapisania (nie wiem, ale wydaje mi się, że jest możliwe zrobienie LiveCD, gdzie np. net nie będzie działał, bo zapisać się nie będzie dało], chciałbym aby dekompresja była szybka, a pliki skompresowane ważyły jak najmniej. Bawiłem się SquashFS, wiec wiem jak działa, a np. Cloopem nie ...

Fervi

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Własny Linux [Kompresja]
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-11, 12:55:39 »
Ale o co chodzi nie mam zielonego pojęcia... Co ma się zapisywać i gdzie? Ustawienia? Na livecd nie ma takie możliwości, jak już to liveusb.

fervi

  • Gość
Własny Linux [Kompresja]
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-11, 17:47:54 »
Chodzi o to, że jak uruchamiasz jakiegoś knoppixa czy cuś i firefoxa, to on zapisuje swoje dane do $HOME i /tmp, jeśli byłyby tylko do odczytu, nie mógłby to zrobić, to chyba trza zamontować albo coś ustawić na ramfs :P

Fervi