Nowe posty

Autor Wątek: Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva  (Przeczytany 7049 razy)

szogun_

  • Gość
Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« dnia: 2010-01-08, 19:56:52 »
Witam

Mam problem z kopiowaniem plików o małym rozmiarze (dokumenty, arkusze pojedyńcze małe zdjęcia) na pendriva. Problem objawia się w takim sposób że przesuwam plik na pendrive ten się na nim pokazuje, a po podpięciu pamięci do innego kompa zwyczajnie tego pliku nie ma. Nie mam pomyślu co może być tego winą. Próbowałem tej samej opcji na zwykłym ubuntu gdy miałem je zainstalowane i wszystko ładnie się kopiowało. Czy ktoś może ma pomysł gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać? Najłatwiej przejść na ubuntu ale chciałbym tego uniknąć. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3068
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-01-08, 21:13:04 »
Oczywście odmontowujesz napęd przed odłączeniem go od komputera?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

8

  • Gość
Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-01-08, 21:34:38 »
Musisz odmontować napęd przed odłączeniem, wtedy wszystkie transakcje zapisu i odczytu zostaną prawidłowo zakończone.

pozdrawiam

szogun_

  • Gość
Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-01-08, 21:51:07 »
Na to nie wpadłem. Wcześniej (ubuntu) wszystko mi się kopiowało bez odmontywania. Raz jeszcze dziękuję.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3068
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Xubuntu 9.10 kopiowanie plików na pendriva
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-01-09, 18:32:23 »
It did not. Po prostu miałeś wcześniej szczęście. Uprzejmie donoszę, że Ubu i Xubu są oparte o dokładnie te same pakiety systemowe.

Poszukaj opcji, aby pendrive był montowany synchronicznie - wtedy możesz go wyciągać od razu jak zgaśnie lampka zapisu bez odmontowywania. Okupione jest to  wolniejszym zapisem, ale jest bezpieczniejsze dla "niecierpliwych".

Wyciąganie pendraka "na żywca" (i to niezależnie od systemu) jest jak jazda na czerwonym świetle - w końcu się nie uda.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy