Nowe posty

Autor Wątek: ISDN - Dziwny problem  (Przeczytany 9603 razy)

Maciek_Rutecki

  • Gość
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-10-01, 15:31:34 »
2005-10-01 14:11:47 roca napisał:

 > Jak nie chcesz pomóc,  to się nie odzywaj.

OK

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-10-01, 18:23:47 »
2005-10-01 14:36:17 xis napisał:

> Nie używałem kinternet i prawdopowobnie nie jestem jedynym, skoro w topiku nikt się nie
 > udzielał. Nie ma co się denerwować - Twój problem po prostu jest niepopularny.
 > W takim razie jeszcze raz przepraszam, ale chyba każdego by poniosło, gdyby po starcie systemu musiał konfigurowac od zera połączenie.
 > Wygląda jak bug w narzędziu konfiguracyjnym (obstawiałbym jakiś duplikujący się zapis do
 > pliku).
 > W takich wypadkach najlepiej prześledzić działanie programu (możesz użyć np. strace, żeby
 > zobaczyć co program robi 'pod spodem') i może uda Ci się samemu wykonać jakiś mały hack.

W tej chwili po n-tej (n>50) już konfiguracji coś załapało, i w tej chwili pierwszy raz od dłuższego czasu internet mi się odpalił bez użycia YaST-u

 > Dodatkowo warto poszperać w sieci i poszukać jego strony domowej, odwiedzić jego bugzillę (bazę
 > danych znanych błędów), sprawdzić czy jest nowsza wersja, ewentualnie upgradnąć, albo na
 > lokalnym forum danego narzędzia zapytać jak wybrnąć z kłopotu.

Na innym forum spotkałem kolegę, który miał podobny problem z myszką, jak ja z modemami ISDN i to samo po którejś próbie samo zaskoczyło. To oczywiście nie rozwiązuje problemu. Z moich obserwacji wynika, że błąd tkwi w tym, że YaST przy zmianie konfiguracji jakby zapomina wykasować do końca stare wpisy.

 > W razie powodzenia (czego Ci życzę) zostawić tu jakąś notkę z receptą na rozwiązanie - dla
 > potomnych.
 
Jak znajkdę rozwiązanie, albo łatę zrobię o co prosisz.

 > To tyle teorii. Nic więcej niestety napisać nie mogę.
 > Powodzenia
Nawzajem i dziękuję.
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-10-01, 19:32:55 »
małe sprostowanko chochlika
słowa od "W takim ... połączenie" nie są cytatem, tylko pochodzą ode mnie.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

xis

  • Gość
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-10-01, 19:53:38 »
2005-10-01 18:23:47 roca napisał:

> W takim razie jeszcze raz przepraszam, ale chyba każdego by poniosło, gdyby po starcie systemu musiał konfigurowac od zera połączenie.

Niewątpliwie. Ja tam się na Ciebie nie gniewam, bo w sumie do jakiegoś strasznego flame'u nie doszło, ale pamiętaj, że to forum działa dzięki grupie ludzi, którzy udzielają się tu z własnej woli (a zapewniam Cię, że każdy robi co może), poświęcają swój czas, czasem też sporo nerwów - taka misja ;) Czasem niektórzy mają je (forum) za jakąś Błękitną Linię (i w sumie dobrze, że tak myślą - to dowodzi skuteczności tego forum i tego, że reakcja na prośby jest naprawdę szybka), ale zapominają powiedzieć głupie 'dziękuję', albo w ogóle mają jakieś dziwne pretensje. Nie mówiłem tu o Tobie, tak tylko chciałem się wyżalić ;)

 > Na innym forum spotkałem kolegę, który miał podobny problem z myszką, jak ja z modemami ISDN i
 > to samo po którejś próbie samo zaskoczyło. To oczywiście nie rozwiązuje problemu. Z moich
 > obserwacji wynika, że błąd tkwi w tym, że YaST przy zmianie konfiguracji jakby zapomina
 > wykasować do końca stare wpisy.
 >

No, to jest już pewien punkt zaczepienia. Winny może być Yast. W takim razie męcz jego twórców, a na pewno to poprawią w przyszłej wersji, albo powiedzą Ci jak wybrnąć z kłopotu teraz. Twoje zgłoszenie jest tym bardziej sensowne, że w Twoim przypadku i przypadku kolegi od myszki jest pewna analogia. To też pozwala przypuszczać, że błąd jest już znany.
W Open Source świetne są cechy, które wcześniej cytowałeś, ale ja wolę tę drugą stronę: niepodważalny fakt, że program o otwartym źródle naprawiany jest niemal natychmiast od zgłoszenia i zdefiniowania błędu. Wiele razy zgłaszałem problemy w różnych programach i.. w następnych wersjach już ich nie było :)
Takie poczucie, że to działa po części dzięki tobie jest naprawdę przyjemne :)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-10-01, 20:32:49 »
2005-10-01 19:53:38 xis napisał:

 > No, to jest już pewien punkt zaczepienia. Winny może być Yast. W takim razie męcz jego twórców,
 
Wysłałem maila do polskiego oddziału novella. Jak będę miał odpowiedź, to ją tu przedstawię.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników kameleona i nie tylko.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
ISDN - Dziwny problem
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-10-04, 15:05:10 »
2005-10-01 20:32:49 roca napisał:

> 2005-10-01 19:53:38 xis napisał:
 >
 >  > No, to jest już pewien punkt zaczepienia. Winny może być Yast. W takim razie męcz jego
 > twórców,
 >  
 > Wysłałem maila do polskiego oddziału novella. Jak będę miał odpowiedź, to ją tu przedstawię.
 >
Oto dosyć rzeczowa odpowiedź twórców SuSE

Napisali mi. in.:
Proponuję "przeskoczyć" wersję 9.3 i wykonać aktualizację od razu do wersji 10.0.



Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji