Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: dwa środowiska xfce w jednym komputerze  (Przeczytany 17688 razy)

mfludek

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2009-12-30, 15:40:26 »
Podczas logowania do systemu xubuntu 9.10 mam do wyboru na liście IceWM, XFCE oraz XFCE. Dlaczego dwukrotnie pojawia się xfce? Czy to znaczy, że dwukrotnie mam zainstalowane to samo środowisko?

Zainstalowałem idesk i icewm. Czy to coś naknociło?

benyo

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-30, 16:56:43 »
Raczej masz po prostu dwa wpisy w Xorg, dotyczace tego samego srodowiska. Nie napisales tez jakiego masz bootmanagera. Sprawdz ewentualnie jeszcze /etc/X11/Sessions

ra-v

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-30, 19:50:16 »
Ja tak miałem jak zaktualizowałem z 4.4.3 i 4.6, z tym że 4.4.3 był instalowany ze źródeł a 4.6 kompilowany. Usunąłem tylko ten instalowany z paczek i było ok.

mfludek

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-12-31, 13:20:58 »
Cytat: benyo
Raczej masz po prostu dwa wpisy w Xorg, dotyczace tego samego srodowiska. Nie napisales tez jakiego masz bootmanagera. Sprawdz ewentualnie jeszcze /etc/X11/Sessions
A co to jest Xorg? Ja chyba jednak potrzebuję łopatologicznej pomocy. Nie wiem jakiego mam bootmanagera. Pewnie jakiegoś domyslnego dla xubuntu 9.10. Nie mam takiego pliku jak sessions. Mam Xsession.d, default-display-manager, X, Xsession, Xsesssion.options, XvMCConfig, Xwrapper.config i parę innych.

JestescieZalosniii

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-12-31, 16:03:38 »
@benyo jestes lol
1) w xorgu nie wpisuje sie wm`ow
2) sam raczej nie wiesz co piszesz wiesz co to jest bootmanager ?

moj nick do Ciebie jest adekwatny znawco :-) dno ;PPP

az se na swoim forum zapodam screenshoty :PP r0tfl

@mfludek

nie sluchaj takich pr0 b0tow ;)

poszukaj sam lepiej Ci wyjdzie dobrze radze:)

benyo

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-12-31, 16:33:13 »
@mfludek: Masz racje nie sluchaj takich zalosnych jak ja, sluchaj raczej takich "WujkowDobraRada' ktorza mowia: "sam sobie poszukaj" :) w jednym mial racje: piszac bootmanager mialem na mysli manager logowania, ale to szczegol maloistotny zreszta.

@JestesZalosny: chcialbym w takim razie zebys mnie pouczyl do czego sluzy xinitrc oraz poprawil gdzie wpisuje sie to czego ja nie wiem.

JestescieZalosniii

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-12-31, 16:45:23 »
@benyo

1)
"masz po prostu dwa wpisy w Xorg" <----- stwierdzenie wpis w xorg nie jest adekwatny do stwierdzenia wpis w .xinitrc r0tfl
2)
kolo ma pytanie na ktore jest sam sobie w stanie odpowiedziec, pyta bo mu latwiej zapytac ale wszystko mu klika i nie zniecheci go do korzystania z systemu bo nie potrafi wlaczyc x`ow :)
3)
uczymy sie samodzielnego myslenia ;)
4)
nawet nie potrafisz przeczytac dobrze mojego nick`a ;)

benyo

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-12-31, 16:58:17 »
Cytat: JestescieZalosniii
1) w xorgu nie wpisuje sie wm`ow
Z tego tez juz sobie zrobilem screenshot na swoje forum :)

A twoj nick przeczytalem dobrze, ale kto mowi ze zwracajac sie do ciebie poslugiwalem sie twoim nickiem ??:)

Zrob ogolnopolska akcje: zamykamy fora internetowe, sa niepotrzebne:)

Nie pytalem o plik .xinitrc lecz xinitrc, wiec nie wiem kto tu nie potrafi czytac :)
Cytat: JestescieZalosniii
"masz po prostu dwa wpisy w Xorg" <----- stwierdzenie wpis w xorg nie jest adekwatny do stwierdzenia wpis w .xinitrc r0tfl
Poprawie sie: masz dwa wpisy w pliku nalezacym do implementacji podsystemu grafiki X Window System zwanym Xorg :) wiesz co to jest kolokwializm ?? albo skrot myslowy ??

Nie musisz odpisywac: szkoda miejsca na forum na tego typu dyskusje :)

Jesli nie masz ochoty odpowiadac na czyjes pytani bo uwazasz ze to lenistwo kogos kto je zadaje to nie pisz, nikt cie do tego nie zmusza :) moze nawet bedzie lepiej jak tego nie zrobisz (niewiele lepiej, ale lepiej). Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

JestescieZalosniii

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-12-31, 18:02:48 »
widze ze z wikipedii potrafisz skopiowac test ;]

fora sa potrzebne, przydaja sie jesli sa na odpowiednim poziomie [-;

To dales sobie sam rade... lepiej sie nie odzywac niz dawac odpowiedzi na Twoim poziomie, poziomie gostka z euro rtv / agd  :) badz co badz dosiego

benyo

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-12-31, 18:14:19 »
Oczywiscie ze z wikipedii :) ty przeciez chciales zeby bylo poprawnie definicyjnie :)

Do siego :) (a to ze slownika poprawnej polszczyzny :) )

mfludek

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-12-31, 19:50:47 »
Panowie, fajnie że sobie nawkładaliście, ale ja nadal nie wiem, jak zmodyfikować menu wyboru sesji czy tam wm. Podwójny xfce pokazał się po instalacji IceWM. Ktoś na forum ubuntu.pl miał ten sam problem po instalacji xfce na gnomie (temat wyskakuje po wyszukaniu słow podwójne xfce), ale nie znalazł odpowiedzi.

Problem raczej nie jest do rozwiązania samym klikaniem w opcjach xfce. Macie jakieś porady? Najlepiej takie z mniejszą ilością mięsa a większą wskazówek.

ra-v

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-12-31, 22:14:36 »
/etc/X11/xinit/Xclients
/etc/X11/xinit/Xsession

Jeśli są tam jakieś wpisy z XFCE to zrób kopię tych plików i spróbuj zakomentować odpowiednie linie (#), bądź jeśli nie znasz basha wrzuć na forum cały ten plik i coś poradzę.

ra-v

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-01-03, 23:09:56 »
To że czegoś nie ma to nie szkodzi, widzę że u ciebie jest trochę inaczej rozwiązane

Spróbuj poszukać słów kluczowych xfce w
$HOME/.Xresources
$HOME/.xsession
$HOME/.xsessionrc
$HOME/.Xsession
i tam je zakomenderować.

W ostateczności w całym /etc poszukać słów kluczowych xfce i próbować zakomentować. Z reguły tam są jakieś "śmieci" konfiguracyjne dot. środowisk.

arctgx

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-01-04, 14:43:06 »
Cytat: JestescieZalosniii
@benyo jestes lol
1) w xorgu nie wpisuje sie wm`ow
2) sam raczej nie wiesz co piszesz wiesz co to jest bootmanager ?

moj nick do Ciebie jest adekwatny znawco :-) dno ;PPP

az se na swoim forum zapodam screenshoty :PP r0tfl

@mfludek

nie sluchaj takich pr0 b0tow ;)

poszukaj sam lepiej Ci wyjdzie dobrze radze:)
Benyo rzeczywiście trafił z programem rozruchowym jak kulą w płot. Twoje ataki personalne mogą być kulą we własną działalność na tym forum, jeśli będziesz dalej tutaj trolował. Już samą nazwą użytkownika sugerujesz osobiste animozje zamiast merytorycznej dyskusji. Można przecież wyśmiać absurd tekstu, nie atakując osoby jego autora (nawiasem, niektórzy autorzy absurdów nie dostrzegają tej różnicy i nie znoszą żadnej krytyki).

Być może poza wspomnianym twoim forum nie ma miejsca na taką dziecinadę.

benyo

  • Gość
dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-01-04, 19:19:22 »
@arctgx: do bledu z bootmanagerem sie przyznalem - wynikal on raczej ze skrotu myslowego. Masz racje w tym ze nie powinienem sie wdawac w ogole w taka dyskusje. Przepraszam.