Nowe posty

Autor Wątek: Poszukiwany program do nagrywania ekranu.  (Przeczytany 7798 razy)

ra-v

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« dnia: 2009-12-21, 18:12:02 »
Poszukuję programu działającego podobnie jak AviScreen. Bo generalnie uruchamiam wywołąnego przy pomocy WINE, ale może jest natywny i szybszy program do robienia takich rzeczy/

Program musiałby nagrywać od kilku sekund do kilku minut fragment ekranu w średniej jakości (obraz a la jpg 60-70%, ważne żeby litery były czytelne), najlepiej bez kompresji, żeby jak najmniej obciążać procesor. (wiem że trochę takie filmy zajmują). Skompresować można je później np. do mpeg.

I druga sprawa - potrzebuje jakiegoś kompresora do swf lub flv (bezpłatnego, lepiej żeby nie miał licencji "for home use only"), żeby można dodatkowo osadzić nagrania w internecie.

XVidCap używałem ale potrafi się zwiesić po kilku sekundach.

arctgx

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-21, 18:37:03 »
Jest vnc2swf, ale jak już sama nazwa sugeruje, wymaga odpalenia nagrywanego okna czy środowiska pod VNC. Używałem go jakieś pół roku temu na próbę, z braku czasu poprzestaję na podpowiedzi o samym istnieniu. Nie wiem zatem jak wygląda sprawa z licencją.

chmooreck

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-21, 20:56:04 »
xvidcap
Nagrywałem prawie godzinne filmy...
Może miałeś coś popsute w kompilacji ?

ra-v

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-12-21, 22:34:18 »
Instalowałem z RPMa i ze źródeł i jest ot samo
 xvidcap
[mpeg4 @ 0x84b7690]removing common factors from framerate
^C^C
nagrywa się parę klatek i koniec.


motyw71

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-12-23, 07:49:57 »
Programy do nagrywania pulpitu:
1) gtk-recordMyDesktop
2) Istanbul Daesktop Session Recorder

ra-v

  • Gość
Poszukiwany program do nagrywania ekranu.
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-12-23, 22:02:29 »
recordmydesktop - to jest to, gr8 thx:)

Tylko w związku z tym jeszcze 2 szybkie pytania
1) czemu jak ustalę rozmiar ekranu 640x480 to chodzi wolniej niż ekspresowy pełny ekran? myślałem że jest odwrotnie?
2) czy można w jakiś sposób nagrać do formatu bezstratnego bez kompresji do ogv? nie kompresować obrazu? Bo mam skrypt konwertujący FFmpegiem np. do flv, a bez sensu jest konwertować coś 2 razy.