Nowe posty

Autor Wątek: dell studio 1747 na Linuksa  (Przeczytany 5369 razy)

goscccccccccccc

  • Gość
dell studio 1747 na Linuksa
« dnia: 2009-12-18, 21:19:08 »
Hej!

Ktoś miał może do czynienia z takim laptopem i z Linuksem na niego? Chciałbym kupić coś dobrego, ale jak nie będzie chodził Linux na tym to nie przeżyję - szczególnie, że lapek trochę drogi. Pal licho jakieś tam problemy z dźwiękiem czy coś w tym rodzaju - chociaż też byłbym wdzięczny za info. Przede wszystkim czy karta ATI MOBILITY RADEON 4650HD nie zrobi mi jakiegoś psikusa i np. nie będzie chodzić.

goscccccccccccc

  • Gość
dell studio 1747 na Linuksa
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-18, 21:32:57 »
Od razu powiem googlistom, ze google nie dużo mi powiedział. Paru ludzi miało problemy z kartą, ale były to osoby, które nawet nie zainstalowały sterów a co dalej nie wiem, bo wątki nie dokończone.

ra-v

  • Gość
dell studio 1747 na Linuksa
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-19, 13:05:53 »
A nie możesz zabrać z 2 dystrybucji, udać się do sieci sprzedaży, poprosić sprzedawcę i po prostu przetestować?

[edit]
distro LiveCD rzecz jasna:)

goscccccccccccc

  • Gość
dell studio 1747 na Linuksa
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-12-24, 11:04:36 »
U sprzedawcy można conajwyżej odpalić LiveCD, ale nie można sprawdzić jak system będzie działał z zainstalowanymi sterownikami albo czy aby przypadkiem w jakichś sytuacjach te sterowniki nie nawalają (a miałem taką sytuację). Ale lapka w końcu i kupiłem. Po odpaleniu LiveCD z Ubuntu wyskoczyła wiadomośc o poważnym problemie jądra, ale po instalacji już jest wszystko ok.