Nowe posty

Autor Wątek: jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0  (Przeczytany 3822 razy)

kadet12

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« dnia: 2005-09-27, 20:34:37 »
PROSZE O POMOC W KONFIGURACJI PPPoE W SIECI LOKALNEJ DLA MANDVIRY KROK PO KROKU        DZIEKUJE

zlykoziorozec

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-27, 14:37:12 »
jestem użytkownikiem od dwóch dni i nic niewiem na temat instalacji programów takich jak gadu gadu, emule, pozatym nie działa mi karta muzyczna, sterownik jest zainstalowany poprawnie, program do odtwarzania muzyki się uruchamia, ale do wzmacniacza nie idzie żaden dzwięk, kabelki są dobre :)

oldgoj

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-27, 15:00:13 »
2005-09-27 14:37:12 zlykoziorozec napisał:

> jestem użytkownikiem od dwóch dni i nic niewiem na temat instalacji programów takich jak gadu
 > gadu, emule, pozatym nie działa mi karta muzyczna, sterownik jest zainstalowany poprawnie,
 > program do odtwarzania muzyki się uruchamia, ale do wzmacniacza nie idzie żaden dzwięk, kabelki
 > są dobre :)

1. Instalacja - w Mandrake'u skorzystaj z urpmi (http://www.lug.rybnik.pl/content/view/79/19/, http://easyurpmi.zarb.org/). Instalacja ze źródeł to trochę inna bajka; poszukaj w internecie opisów - jest tego sporo.
2. Dźwięk - jaka karta? A zainteresowałeś się takim programem jak kmix? Pomanipuluj w nim troszkę suwakami...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-27, 16:31:36 »
2005-09-27 14:37:12 zlykoziorozec napisał:

> jestem użytkownikiem od dwóch dni i nic niewiem na temat instalacji programów takich jak gadu
 > gadu, emule, pozatym

gdybyś instalował ze źródeł, to w większości jest tam plik README - który, trzeba najpierw przeczytać i tam będą informacje, jaki wpisać komendy. Zastosowanie tych wskazówek w większości przypadków daje pozytywne rezultaty.

> nie działa mi karta muzyczna, sterownik
> jest zainstalowany poprawnie,
> program do odtwarzania muzyki się uruchamia, ale do wzmacniacza nie idzie żaden dzwięk, kabelki
 > są dobre :)

Sprawdź sobie (jeśli tego nie zrobiłeś) mixer - ustawienia glośności. Ewentualnie sprawdź, jeśli masz, inny odtwarzacz. U mnie na przykład (SuSE 9.2) jeśli odpalę alsaplayer, to gra muzyka, inne niby odtwarzają, ale też nic nie słychać.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

xadmi

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-27, 21:30:26 »
2005-09-27 14:37:12 zlykoziorozec napisał:

> jestem użytkownikiem od dwóch dni i nic niewiem na temat instalacji programów takich jak gadu
 > gadu, emule, pozatym nie działa mi karta muzyczna, sterownik jest zainstalowany poprawnie,
 > program do odtwarzania muzyki się uruchamia, ale do wzmacniacza nie idzie żaden dzwięk, kabelki
 > są dobre :)

 Obok (z lewej) jest coś o URPMI , poczytaj sobie...

zlykoziorozec

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-28, 15:07:19 »
2005-09-27 15:00:13 oldgoj napisał:

> 2005-09-27 14:37:12 zlykoziorozec napisał:
 >
 > > jestem użytkownikiem od dwóch dni i nic niewiem na temat instalacji programów takich jak
 > gadu
 >  > gadu, emule, pozatym nie działa mi karta muzyczna, sterownik jest zainstalowany
 > poprawnie,
 >  > program do odtwarzania muzyki się uruchamia, ale do wzmacniacza nie idzie żaden dzwięk,
 > kabelki
 >  > są dobre :)
 >
 > 1. Instalacja - w Mandrake'u skorzystaj z urpmi (http://www.lug.rybnik.pl/content/view/79/19/,
 > http://easyurpmi.zarb.org/). Instalacja ze źródeł to trochę inna bajka; poszukaj w internecie
 > opisów - jest tego sporo.
 > 2. Dźwięk - jaka karta? A zainteresowałeś się takim programem jak kmix? Pomanipuluj w nim
 > troszkę suwakami...

zlykoziorozec

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-28, 15:09:33 »
w kmix juz sprawdzałem i wszystko wyglada OK, karta muzyczna jest zinegrowana na płycie AN7 nForce AC97

zlykoziorozec

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-02, 05:18:17 »
Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia. Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Odnośnie instalacji pakietów sprawa wygląda tak. Wskazówka dotycząca URPMi byla bardzo pomocna ponieważ instalacja pakietów w formacie "rpm" została opanowana:) Serdeczne dzięki.

gregus

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-02, 10:24:21 »
jeśli twój dźwięk jest na alsie to polecam w konsoli
polecenie alsamixer sprawdź czy masz paski popodciągane klawiszami strzałek sie przemieszczasz a klawiszem m włączasz lub wyłączasz.

oldgoj

  • Gość
jak sie insaluje programy w linuxie mandarke 10.0
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-10-02, 15:00:28 »
2005-10-02 05:18:17 zlykoziorozec napisał:

> Mam kartę muzyczną zintegrowaną na płycie głównej AN7 nForce2. W Kmix-sie wszystkie suwaki
 > sprawdzałem, robiłem co się da. I dalej cisza. W centrum sterowania>sprzęt również patrzałem
 > na sterowniki AUDIO i wszystko się wydaje OK poza jednym parametrem, a dokładniej w (nForce2 APU
 > w informacjach widzi nieznany moduł i jest to jedyna rzecz zaznaczona na czerwono. Zastanawia
 > mnie to! W narzędziach konfigóracyjnych zmienialem też sterowniki były 4 do wyboru i żaden z
 > nich niedziałał. Czy to może być wina sterowników? Czy też nie? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to
 > proszę o wskazówki, bo niechce za bardzo kupować nowej karty muzycznej. Zintegrowana mi
 > wystarczy do mp3 i oglądania filmów. Do tej pory otwierałem pliki w formacie mp3 tylko
 > programem TOTEM, sprubóje innymi playerami, lecz wydaje mi się że to akurat nie ma znaczenia.
 > Prosze pomóżcie od tygodnia mam linuxa więc mam prawo niewiedzieć wielu zagadnień powiązanych z
 > tym systemem, a zwłaszcza jak chodzi o sprzęt instalowany. Odnośnie instalacji pakietów sprawa
 > wygląda tak. Wskazówka dotycząca URPMi byla bardzo pomocna ponieważ instalacja pakietów w
 > formacie "rpm" została opanowana:) Serdeczne dzięki.

Może spróbuj alsaconf (w konsoli, jako root).
Pozdrawiam.