Nowe posty

Autor Wątek: pliki w katalogach i operacje na nich  (Przeczytany 2299 razy)

jarek8383

  • Gość
pliki w katalogach i operacje na nich
« dnia: 2009-12-06, 21:21:15 »
Witam
Jestem nowy na tym forum i w tym miejscu chciałbym się ze wszystkimi przywitac.
Zabawę z linuksem zacząłem jakiś czas temu, lecz skrypty nie wychodzą mi najlepiej.
Mam zadanie do wykonania i utknąłem :/  Piszę do Was, bo na pewno znacie sprawę lepiej, ja dopiero raczkuję w bashu.

Zadanie wygłąta tak :

mam katalog w którym jest dajmy na to 500 innych katalogów. Nazwy tych katalogów są raczej losowe. w tych katalogach są pliki. W każdym jest plik wyniki.txt. W każdym pliku wyniki.txt mam zapis pinga i chciałbym wyłuskać z niego tylko czasy. Czynność "wyłuskania" czasów z pliku obczaiłem (w sposób łopatologiczny i lamerski) poleceniem
grep -o e=[0-9]*.[1-9] wyniki.txt | sed  's#[e]##' | sed 's#[=]##'
wyciągam linie gdzie pojawiają się liczby. Jak wiadomo w podsumowaniu pokazują się też statystyki których nie potrzebuję. opcjami 's#[e]##' | sed 's#[=]##' wyciągam te liczby, gdzie jest format e=34.4 bo w każdej linii gdzie są wyniki jest time=liczba. nie wiem czemu, ale gdy wyciągam = , e naraz program mi nie działa i muszę rozbić to na podwójne użycie co jak wiadomo jest raczej glupie :)
głupio bo głupio, ale działa :)

Tylko nie wiem jak zrobić tą czynność w każdym pliku we wszystkich tych katalogach :/

pozdrawiam,
Jarek8383

chmooreck

  • Gość
pliki w katalogach i operacje na nich
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-12-06, 21:41:24 »
man find

jarek8383

  • Gość
pliki w katalogach i operacje na nich
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-12-06, 21:57:10 »
chmooreck dziękuję za cenną wskazówkę :)

poszperam i jak będę miał jeszcze jakąs zagwostkę to nie omieszkam Was o tym poinformować :)