Nowe posty

Autor Wątek: mapowanie dysku w slackware po smb z Mac osx serwer  (Przeczytany 2995 razy)

pttaku

  • Gość
mapowanie dysku w slackware po smb z Mac osx serwer
« dnia: 2009-12-10, 22:49:12 »
Witam,
mam oto taki problem:
Przenosiłem ostatnio serwer linuxowy (Slackware 10.2) do innej sieci. Na tym serwerze stoi strona www, intranet firmowy i ftp. Pozmieniałem adresy ip no i niby zaczęło to działać tylko że jest jedno małe ale. Dla potrzeb strony www mapowane są 3 udziały sieciowe po smb z serwera Mac osx 10.4 serwer. mapowanie odbywa się skryptem - składanie jest następująca:
smbmount //udzial_na_serwerze_mac /home/website/archiwum -o username=user,password=pasw
Takich udziałów jest 3. Wszystko się montuje i jest ok. Na stronie www są podglądy tych plików pdf z zamapowanych udziałów, lecz niestety po paru minutach jeden z udziałów (oczywiście ten najważniejszy:) przestaje działać (tj. archiwum). Strona www wyświetla błąd że nie może znaleźć pliku a zamiast katalogu /home/website/archiwum na serwerze, w katalogu /home/website/ jest dziwny plik na czerwono ?archiwum który nie jest zamapowany jak był pare minut temu. Inne dwa udziały zamapowane z serwera mac działają nadal a udział archiwum się rozłącza. Odmontowanie katalogu archiwum  skutkuje komunikaten że urządzenie jest zajęte :/ Co można z tym zrobić? (wpomne że reset był obu serwerów a to mapowanie wcześniej na tych ustawieniach działało bez zarzutu) Dzięki za pomoc
pozdrawiam