Nowe posty

Autor Wątek: Z Windows 7 na Linuxa.  (Przeczytany 3597 razy)

loowoo

  • Gość
Z Windows 7 na Linuxa.
« dnia: 2009-11-25, 14:13:38 »
Posiadam Laptopa Sony Vaio nw20ef, mam na nim wgrany system Windows 7.

Zastanawiam sie czy nie zmienic oprogramowania, bo wkoncu nie jest do komputer do gier a jakas innowacja by mi sie przydala.

Nie wiem jakiego Linuxa wgrac, mialem juz Ubuntu na stacjonarnym ale z powodu braku mozliwosci grania zmienilem spowrotem na Windows.

Szybko lapie i chce go zainstalowac by sie nauczyc troche o Linuxie (duzo dobrego o Linuxie slysze) a mysle ze jest idealny na laptopa.

Jaka dystrybucje polecacie zebym sobie zainstalowal?

Krzysiek1990

  • Gość
Z Windows 7 na Linuxa.
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-25, 15:21:50 »
Czy jest dobry na laptopa to trudno powiedzieć. Możesz mieć niekiedy problem z wifi.
Polecam OpenSuse i kubuntu skoro jesteś początkujący.

Pozdrawiam

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Z Windows 7 na Linuxa.
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-25, 18:44:06 »
Podpisuję się pod openSuse, jak i polecam Mandrivę 2010, obie testowałem na moim laplu - hulają jak złoto.
:)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

szalkowski1

  • Gość
Z Windows 7 na Linuxa.
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-27, 10:32:14 »
Ja do listy kolegów wyrzej dorzuciłbym jeszcze LinuxMint. Dystrybucja oparta o Ubuntu i banalnie prosta w obsłudze.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Z Windows 7 na Linuxa.
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-11-27, 11:26:29 »
Tak na prawdę, to więcej zmieni się w systemie, gdy zmienisz środowisko graficzne, niż samą dystrybucję.

W Ubuntu domyślnie jest Gnome. Polecam spróbować KDE3, lub jeśli nie przeszkadzają ci niewielkie braki to KDE4.

Można je zainstalować na każdej dystrybucji. W Kubuntu 9.10 jest KDE4, jest też oficjalny Kubuntu-kde3-remix z KDE3.

OpenSUSE też nie było złe, ale od dawna nie używam.