Nowe posty

Autor Wątek: Netboot(?) pod linuksa - jaki?  (Przeczytany 2192 razy)

Offline Mieszko

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Netboot(?) pod linuksa - jaki?
« dnia: 2009-11-24, 21:24:23 »
Witam!
Nie byłem pewny w którym dziale napisać (nie pierwszy raz, dział 'sprzęt' proponowałbym rozbudować) więc jeśli coś nie tak to proszę o przeniesienie.

Potrzebuję kupić komputer przenośny do szkoły na lekcje, na wykłady, na spotkania, itp. Powinno to być małe urządzenie ~12 cali. Głównie przeznaczone do notowania na lekcjach/wykładach, pisania kodu(to ważne), i surfowania po internecie. Ważne jest by było dość wytrzymałe (do noszenia w plecaku, itp). Zastanawiałem się również nad czyś typu tablet (tzn możliwość pisania specjalnym długopisem poprzez dotyk do wyświetlacza). Jednakże nie chcę kupować nic drogiego: ok. 1500-2000zł.

Dlaczego piszę to na tym forum?
Piszę to na tym forum gdyż poszukuję sprzętu 100% wykorzystywanego przez Linuksa. Nie chcę natrafić na jakąś minę. Będę na nim miał Debiana, Ubuntu, bądź raczej coś lekkiego (Arch?). Tak czy inaczej, poszukuję sprzętu który na pewno będzie miał sterowniki dobrze obsługiwane przez Linuksa i sam w sobie nie będzie miał do niego żadnych zastrzeżeń do naszego kochanego systemu. Wiecie z resztą o co chodzi.. Nie znam się na sprzęcie. Czy ktoś może mi coś doradzić? Pan w Media Markt oczywiście nie dał rady ;-)

Proszę..
Szkoła jest złą instytucją.