Nowe posty

Autor Wątek: sieć działa ale nie ma połączenia z internetem  (Przeczytany 2725 razy)

alinoee

  • Gość
sieć działa ale nie ma połączenia z internetem
« dnia: 2005-09-26, 21:45:02 »
witam

mam problem z instalcją usługi net24 pod mandrivą 2005 edycja 64bit, poniżej załączam fragment w którym pojawiają się komunikaty o pewnych brakach, dodatkowo mam informacje że brak pakietu gcc - niestety instalator rpmdrake go nie odnajduje a komenda whereis gcc informuje że pakiet... jest zainstalowany :/ pomocy bo nie wiem jak odpalić net pod mandrivą :(

Conectionterminated. ZestawienielaczaPoE [BRAK] SprawdzanieinterfejsuP [BRAK] ln:`/etc/resolv.conf\\':Fileexists [rot@localhost~]#net24start ...StartujeuslugeNet24... TestowaniemoduluobslugiportuUSB:grep:uhci:Nosuchfileordirectory grep:uhci:Nosuchfileordirectory grep:uhci:Nosuchfileordirectory grep:ehci:Nosuchfileordirectory Usage:modprobe[1v][1V][1Cconfig1file][1n][1i][1q][1o][par modprobe1r[1n][1i][1v]. modprobe1l1t[1a.] [OK] ModemSpedTouch [OK] Bus01Device06:ID06b9:4061AlcatelTelecomSpedTouchISDNorADSLModem Plikkonfiguracyjnymodemu [OK] Ladowaniefirmware\\'udomodemu/usr/local/sbin/net24:line157:/usr/local/sbin/modem_ru [BRAK] SIOCDELRT:Nosuchproces StartujedemonaPD. sh:/usr/local/sbin/poa3:Nosuchfileordirectory /usr/sbin/poe:optionrequiresanargument1I Usage:/usr/sbin/poe[options] Options: 1Iif_name1Specifyinterface(defaulteth0.) 1Ttimeout1Specifyinactivitytimeoutinseconds. 1Dfilename1Logdebuginginformationinfilename. 1V 1Printversionandexi

pozdrawiam, Marcin

Pepuch

  • Gość
sieć działa ale nie ma połączenia z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-26, 18:16:11 »
Witam. Na knoppixie 3.9 (z plytki) chce skonfigurowac internet. No i mam mały problem (a moze duzy?). Sieć działa (pinguje komputery z sieci i jest odpowiedz) natomiast nie ma polaczenia z internetem. Do pliku /etc/resolv.conf dodaje wpis nameserver [ip DNSa] ale nie dziala nadal. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Pepuch

  • Gość
sieć działa ale nie ma połączenia z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-26, 18:20:24 »
chce dodac ze to ejst siec radiowa, karta Ralink RT2500

localghost

  • Gość
sieć działa ale nie ma połączenia z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-26, 22:38:41 »
2005-09-26 18:20:24 Pepuch napisał:

> chce dodac ze to ejst siec radiowa, karta Ralink RT2500

nie wiem jak jest z radiowkami bo jeszcze nie mialem przyjemnosci ale byc moze (tak jak by to bylo w LAN'ie po kablu) nie masz dodanej bramy do tablicy routingu - zapodaj wynik polecenia 'route' i 'ifconfig' (oczywiscie jako root)

Pepuch

  • Gość
sieć działa ale nie ma połączenia z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-27, 12:42:45 »