Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Debian 3.1 r0a i  (Przeczytany 6432 razy)

Lorenzo

  • Gość
Instalacja Debian 3.1 r0a i
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-09-26, 08:19:31 »
Jeszcze jest  nadzieja (matką głupich ;-) ) że w jądrze instalacyjnym jest odpowiedni moduł i mozna by go załadować z konsoli podczas instalacji, tylko musisz znać nazwę kontrolera ATA (zakładam że ten dysk jest właśnie taki). Powinna byc taka informacji na opisie płyty głównej, na płycie ze sterownikami do niej w ostatecznośći może być gdzieś w menadżerze urządzeń w windzie.

Niestety nie wiem jak to jest z tym nowym sprzętem. Jak widać żyje jeszcze w XX wieku :-)

a7v8x

  • Gość
Instalacja Debian 3.1 r0a i
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-09-26, 09:41:18 »
2005-09-26 08:19:31 Lorenzo napisał:

> Jeszcze jest  nadzieja (matką głupich ;-) ) że w jądrze instalacyjnym jest odpowiedni moduł i
 > mozna by go załadować z konsoli podczas instalacji, tylko musisz znać nazwę kontrolera ATA
 > (zakładam że ten dysk jest właśnie taki). Powinna byc taka informacji na opisie płyty głównej,
 > na płycie ze sterownikami do niej w ostatecznośći może być gdzieś w menadżerze urządzeń w
 > windzie.
 >
 > Niestety nie wiem jak to jest z tym nowym sprzętem. Jak widać żyje jeszcze w XX wieku :-)

Ale matka kocha swe dzieci.
Kilka wypowiedzi wyżej o jajku 2.6 są prawdziwe, o ile w jajku znajduje się moduł (jest wkompilowany w jajko) do obsługi SATA, bo ten dysk pracuje na takim kontrolerze. O ile pamiętam za ten kontroler odpowiada libata, ale mogę się mylić.
Kiedyś też miałem problemy z zainstalowaniem Linuksa na takim dysku, ale z tego co pamiętam, to z jajem 2.6.7 już się dało.

Pozdrawiam