Nowe posty

Autor Wątek: prośba do zaawansowancyh - problem z rpm - rozwaliłem zależności  (Przeczytany 2931 razy)

  • Gość
Witam wszystkich!

pracuję sobie na RedHat 9 (stara dystrybucja ale musi zostać), ostatnio z powodu dysku musialem zrobić reinstall. Przed reinstalem działał sobie na nim Firefox w wersji 3.x. Po reinstalu próbowałem zainstalować  firefox 3.5 (a właściwie to uruchomić) i dostawalem blad zwiazany z biblioteką libpangocairo.

Mniejsza  o ten błąd, którego nie udało mi się rozwiązać - ostatecznie na siłe władowałem jakiegos RPMa z innej dystrybucji no i na dobre rozwaliłem sobie zależności w systemie.

PO uruchomieniu czegokolwiek z RPM albo APT program "przestaje odpowiadac" czyli uruchamiajac w konsoli godzinami nie daje rezultatu. nie daje rady zrobic apt-get -f install, nie daje rady rpm --rebuilddb - rezultat taki sam. przy niektorych komendach wywala "naruszenie ochorny pamieci" i wywałka rpm'a.

nie jestem w stanie nic zainstalowac ani odinstalowac w systemie.

Pytanie - jak usunąc z systemu tego nieszczesliwego firefoxa co go na siłe wrzucilem. pokasowalem wszystkie jego pliki pokazane przez komende "localize firefox"

Jesli ktos z czytających jest w stanie to wykonac ale nie ma ochoty mi wyjaśniać na forum, jestem w stanie dogadać się co do jakiegos zlecenia nawet - komputer jest ważny i nie moge sobie pozwolić na taki blad ani na kolejny reinstall.

kamahan

  • Gość
prośba do zaawansowancyh - problem z rpm - rozwaliłem zależności
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-10-21, 23:47:55 »
Spróbuj odinstalować bibljotekę którą zainstalowałeś i zainstaluj inną np. http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/3/srodzaj/1/search/libpangocairo-1.0.so.0 - nie wiem jaka jest odpowiednia dla twojego sys.
Miałem podoby problem na slackware ale zrobiłem jak wyżej i poszło.

  • Gość
prośba do zaawansowancyh - problem z rpm - rozwaliłem zależności
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-10-22, 12:07:45 »
ale problem absolutnie nie polega na braku libpangocario (to oczywiscie problem ale nie o tym pisalem). Problem to to ze tak rozwalilem system ze nie jestem w stanie uruchomic normalnie RPMa i nic zainstalowac/odinstalowac.

centos

  • Gość
prośba do zaawansowancyh - problem z rpm - rozwaliłem zależności
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-23, 14:44:53 »
Wklej na forum co Ci wywala przy próbie odinstalowania pakietu z firefoxem.