Nowe posty

Autor Wątek: Problem z usb  (Przeczytany 3005 razy)

anndoromeda

  • Gość
Problem z usb
« dnia: 2009-09-20, 21:16:00 »
Mam dość ciekawy problem z komputerem i nie potrafię sobie z nim poradzić od dłuższego czasu.

Mam myszkę usb która pracuje OK, niestety w chwili podłączenia jakiegoś dodatkowego urządzenia usb system zawiesza się po kilku sekundach czasem minutach. Próbowałam różnych kombinacji urządzeń: system uruchomiony z myszą, włączam drukarkę i system pada, odwrotnie również. Próbowałam również z pendrivem i telefonem i inną myszką ale bez większych efektów. Jedno urządzenie usb system śmiga elegancko, dwa i więcej leży.

Jest jescze jeden problem dość poważny który wzasadzie uniemożliwia diagnostykę. W momęcie gdy wysiadają wszystkie urządzenia usb zdarza się że przez kilka minut mogę operować systemem z klawiatury, niestety w ograniczonym zakresie, system potrafi tak wytrzymać nawet kilkanaście minut.

Najciekawsze jest to że po ponownym uruchomieniu oczywiście chcę czytać logi i tu niespodzianka; od momentu zacięcia usb do ponownego uruchomienia systemu (czasem kilkanaście minut) brak logów!!! jakichkolwiek!!! Ostatnie co jest widoczne to wykrycie urządzenia usb i nic więcej. Proszę o pomoc


_____________
ed. arctgx: podział na akapity ku czytelności, ortów za autorów nie mam zwyczaju wywalać - i tak nie zauważyliby tego...

arctgx

  • Gość
Problem z usb
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-20, 21:56:03 »
Awaryjnie, Ctrl-Shift-NumLock włącza emulację myszy klawiszami numerycznymi (opis tu: http://club.mandriva.com/xwiki/bin/view/KB/XwinXmouse#HKeyboardMouse ), ale chyba nie czas wtedy na taką zabawę, skoro nadchodzi wiecha.

Przed włożeniem urządzenia włącz sobie podgląd dziennika systemowego (tail -f /var/log/messages) i patrz czy coś szczególnego się dzieje. Możesz sprawdzić to na włączonym Xorg, ale i bez niego w konsoli tekstowej (np. uruchamiając system w trybie single). Sprawdzenie przy minimum usług będzie chyba na początek dobrym sposobem na eliminację podejrzanych o wieszanie.

anndoromeda

  • Gość
Problem z usb
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-09-26, 20:38:32 »
Wszystko wygląda jak trzeba (jak na moje oko) i mam co raz większe obawy że może być to wada techniczna. Miałam starego kompa i mdv2008 teraz mam nowy sprzęt i mdv2009. Jedyna nadzieja na powrót i testy w mdv2008, jeśli to nie pomoże to zostaje mi już tylko wada zasilacza a raczej płyty głównej. chyba że ktoś ma jakieś pomysły???