Nowe posty

Autor Wątek: Zła jakość filmów.  (Przeczytany 3610 razy)

mich_k

  • Gość
Zła jakość filmów.
« dnia: 2005-09-26, 19:46:24 »
Mam pewien problem z instalacją Ubuntu 5.10 \\"The Breezy Badger\\". Wybrałem tą dystrybucję na moją pierwszą, ale nie wiem,czy dobrze,więc jeśli ktoś ma rady, to chętnie wysłucham. NAtomiast z tą instalacją jest tak,że jak dochodzi to partycjonowania,to za bardzo nie wiem co zrobić. Mam 120 GB łącznie: obecnie trzy partycje: C-z windowsem, D i największą E, którą chcę podzielic dalej,tak żeby starczyło dla linuxa. Prosze o wskazówki i rady.

sparky

  • Gość
Zła jakość filmów.
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-26, 16:40:13 »
W niektórych filmach .rm mam bardzo złą jakość. Ekran jest zielony i widać tylko zarysy elementów filmu. Inni odtwarzają te filmy bez problemu. Jesli chodzi o kodeki to ściagnąłem wszystkie ze strony http://www1.mplayerhq.hu/homepage/design7/codecs.html .
Może wiecie jakie kodeki powinienem jeszcze zainstalować, chociasz ja sie musze przyznać ze szukałem jakis innych kodeków i nie znalazłem.
Prosze o pomoc...

PS: Mam Slackware'a, do odtwarzania filmów uzywam programu Xine.

gregus

  • Gość
Zła jakość filmów.
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-26, 20:31:11 »
ja mam MPlayera i kodeki zdjęte z strony mplayera i wszystkie udziwnienia chodzą bez problemu. Zawsze miałem MPlayera i nie było z im problemu.

sparky

  • Gość
Zła jakość filmów.
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-28, 08:36:57 »
2005-09-26 20:31:11 gregus napisał:

> ja mam MPlayera i kodeki zdjęte z strony mplayera i wszystkie udziwnienia chodzą bez problemu.
 > Zawsze miałem MPlayera i nie było z im problemu.

No dobra, ale mi chodzi o Xine. Jakie kodeki powinienem zainstalować zeby te niektóre filmy działały poprawnie.

PS: Są to filmy South Park. Ściągam ze strony http://southpark.dailybuzz.net/ . Odcinki od 1 do 3 sezonu mają właśnie tą złą jakość. Reszta chodzi pięknie. Nie wiem co robić...

greg000

  • Gość
Zła jakość filmów.
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-28, 16:25:38 »
A moze te odcinki poprostu sa w gorszej jakosci zrobione.

sparky

  • Gość
Zła jakość filmów.
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-01, 10:39:17 »
2005-09-28 16:25:38 greg000 napisał:

> A moze te odcinki poprostu sa w gorszej jakosci zrobione.

Nie sądze by ktoś umieszczał na stronie odcinki których wogóle nie da sie oglądać...