Nowe posty

Autor Wątek: Amarok  (Przeczytany 3797 razy)

rmanowski

  • Gość
Amarok
« dnia: 2009-06-26, 22:27:03 »
Co sie stalo z Amarokiem? Gdy mialem wersje Ubuntu 8.04 Amarok dzialal na moim laptopie bez zadnych zastrzezen. Niestety zachcialo mi sie aktualizacji do najnowszej wersji Ubuntu 9.04 i wtedy zaczely sie problemy. Po pierwsze nie ma juz starego Amaroka mysle tu o wersji z 2007 roku, ale jest Amarok 2. Niezbyt czytelny z wieloma nie potrzebnymi udziwniniami oraz pstrokata grafika. To jeszcze dalo by sie przezyc gdyby nie to ze nie mam teraz dzwieku przy uruchamianiu radia internetowego zamieszczonego w Amarok2. Nic nie slychac choc nawiazuje sie lacznosc. Oczywiscie jak to bywa w Linuksie na roznych forach nie ma zadnej informacji co z tym fantem zrobic. Nie interesuje mnie grzebanie w terminalu ani tym podobne rzeczy. Chcialbym miec mozliwosc ponownego zamontowania starej wersji Amarok. Czy ktos wie jak to zrobic? Gdzie znalezc link do starej wersji tego bardzo dobrego programu, nie potrzebnie zmienionego na gorszy w wersji Amarok2.

lukaszn

  • Gość
Amarok
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-30, 20:33:09 »
Do /etc/apt/sources.list dodaj wpis deb http://ppa.launchpad.net/surfed/ppa/ubuntu jaunty main

Następnie :
sudo -i
gpg –keyserver subkeys.pgp.net –recv-keys 03C9FE80EDFCDC98
gpg –armor –export 03C9FE80EDFCDC98 | sudo apt-key add -
apt-get update
apt-get install amarok 14

rmanowski

  • Gość
Amarok
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-02, 22:28:09 »
Dziekuje za pomoc, ale ze wzgledu na to ze jestem bardzo, bardzo poczatkujacy to nie wiem za bardzo o co chodzi w twojej odpowiedzi. Domyalm sie ze trzeba niestety cos wpisywac do terminala (a tego nie lubie). Napisz mi krok po kroku lopatologicznie. Dzieki

gregorb612

  • Gość
Amarok
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-10-04, 19:48:12 »
Dołączę się :-)
Napisałem tego posta mimo dużego upływu czasu od dodania tematu, ponieważ komuś może się to przydać.
lukaszn opisał to fajnie ale jeśli rzadko masz do czynienia z terminalem to istotnie możesz mieć problem.
wpisz w terminalu sudo gedit /etc/apt/sources.list i wklej taką treść:
 http://ppa.launchpad.net/surfed/ppa/ubuntu jaunty main
następnie zapisz plik i w terminalu wklep:
sudo -i (tu podaj swoje hasło dzięki czemu zalogujesz się na roota)
gpg –keyserver subkeys.pgp.net –recv-keys 03C9FE80EDFCDC98
a później to:
gpg –armor –export 03C9FE80EDFCDC98 | sudo apt-key add -
Po tych poleceniach wystarczy w terminalu znów wpisać
sudo apt-get update i po tym sudo apt-get install amarok 14. Po tym wrócisz do starszej wersji Amaroka.
Pozdrawiam.