Nowe posty

Autor Wątek: Keep 0.4.0 - backup system (problem z wielkimi literami)  (Przeczytany 4755 razy)

8

  • Gość
Witam

Keep to doskonałe narzędzie do wykonywania kopii zapasowych wskazanych katalogów pod Linuksem. Mam tylko jeden mały problem, kiedy tworzę kopię plików wszystkie duże litery z pierwotnego katalogu wyświetlają się w tym którym robię kopie jako ;083 ;090 itp. Czyli zamiast np. katalog, plik  Dom mam np ;083om. Dzieje się tak jedynie wtedy, gdy robie kopie na pamięci przenośnej (pendrive). Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się dzieje, co mam zrobić żeby było ok?

lukaszn

  • Gość
Keep 0.4.0 - backup system (problem z wielkimi literami)
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-26, 12:07:02 »
Kłopotem jest kodowanie znaków, ale tylko tyle mogę pomóc w tym temacie. Poszukaj jakiejś możliwości zmiany kodowania na ISO-8859-2

hex.linux

  • Gość
Keep 0.4.0 - backup system (problem z wielkimi literami)
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-09-26, 19:14:10 »
Wydaje mi się, że kłopotem nie jest jednak kodowanie.

Problem występuje jak napisałeś tylko gdy robisz kopie na pendriva.
Prawdopodobnie masz go sformatowanego jako FAT.
System plików FAT nie rozróżnia wielkości znaków. Dla niego wszystkie są małe.
Keep robiąc kopie zamienia więc duże litery na inną postać tak aby mógł to zapisać w wybranym przez Ciebie systemie plików.

Jeżeli nie zależy Ci na używaniu tego pendrive pod Windows to najlepiej zrobisz formatując go np. na ext3. Innego rozwiązania raczej nie widzę

8

  • Gość
Keep 0.4.0 - backup system (problem z wielkimi literami)
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-09-26, 22:27:00 »
Cytat: hex.linux
Wydaje mi się, że kłopotem nie jest jednak kodowanie.

Problem występuje jak napisałeś tylko gdy robisz kopie na pendriva.
Prawdopodobnie masz go sformatowanego jako FAT.
System plików FAT nie rozróżnia wielkości znaków. Dla niego wszystkie są małe.
Keep robiąc kopie zamienia więc duże litery na inną postać tak aby mógł to zapisać w wybranym przez Ciebie systemie plików.

Jeżeli nie zależy Ci na używaniu tego pendrive pod Windows to najlepiej zrobisz formatując go np. na ext3. Innego rozwiązania raczej nie widzę
Dzięki, to było właśnie to. :-)
Pozdrawiam