Nowe posty

Autor Wątek: Problem z odtwarzaniem filmu w formacie mp4a  (Przeczytany 4786 razy)

sapok

  • Gość
Problem z odtwarzaniem filmu w formacie mp4a
« dnia: 2009-09-19, 07:31:23 »
Otósz mam problem... Nie mogę obejrzeć filmu gdyż odtwarzacz VLC (inne odtwarzacze w ogóle albo nic nie pokazują albo też tylko obraz) pokazuje mi tylko obraz i wyświetla komunikat:
"Moduł dekodera nie nadaje się:
VLC nie wspiera formatu audio lub wideo "mp4a". Niestety nie ma sposobu, aby to naprawić."
Da się to jakoś naprawić bądź zmienić format pliku?

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Problem z odtwarzaniem filmu w formacie mp4a
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-19, 09:46:43 »
Nie wiem, czy to rozwiąże problem, ale google podpowiada mi, że chodzi najprawdopodobniej o kodek AAC, który zdaje się ze względów licencyjnych nie jest domyślnie instalowany w typowym przypadku.

W takim przypadku, ponieważ masz Mandrivę, zalecam postąpienie w ten sposób: Jeśli nie masz dodanego repozytorium PLF, dodaj je. Adresy repozytoriów znajdziesz na stronie plf. Jeśli nie wiesz/boisz się to zrobić, skorzystaj ze strony easyurpmi (easyurpmi.zarb.org), aby dodać repozytorium plf, ona Cię poprowadzi za rękę. Kiedy już będziesz mieć dodane repo PLF, z menedżera oprogramowania doinstaluj wszystkie pakiety z "flac", "flaac" lub "aac" w nazwie, będące kodekami. Przy okazji podmień sobie wtedy pakiety mplayera i mencodera na wersje PLF (polecam).

Jeśli pomogło, daj znać, jeśli nie, też poinformuj. Zawsze mogę się mylić. Pozdrawiam.