Nowe posty

Autor Wątek: xmms....  (Przeczytany 2818 razy)

Xavrazz

  • Gość
xmms....
« dnia: 2005-09-24, 15:14:58 »
Witam!
Chciałem zainstalować IceWM Control Center w wersji 2.9.0, ale przy instalacji ukazuje mi się komunikat:

błąd: Niespełnione zależności:
        /usr/bin/python2 jest wymagany przez icecc-2.9-0

Pomyślałem więc, że coś nie tak z moimi bibliotekami pythona. Kombinowałem, instalowałem, odinstalowywałem, lecz niestety nic mi z tego nie wyszło. Próbowałem też stworzyć taki folder ale rzecz jasna, też nie poskutkowało. Jak temu zaradzić? Co muszę zrobić/zainstalować by nie pojawiał się taki błąd?

bizonek

  • Gość
xmms....
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-25, 01:10:49 »
Intus. Jezeli jestes pewnien ze masz zaistalowanego pycia2 to
# find / -name \\"python2\\"
poda ci sciezke i zrob
# ln -s /SIEZKA/python2 /usr/bin/python2

On tam oczekuje ze bedzie pythonnic wiecej jak zrobisz linka symbolicznego powinno pomoc

rudyeastwdz

  • Gość
xmms....
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-24, 13:26:19 »
sluchajcie zainstalowalem sobie ten oto programik i.......co wlacze mp3 to poprostu ma zwieche nic nie da sie nacisnac po prostu dead co zrobic??

Lorenzo

  • Gość
xmms....
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-24, 13:54:20 »
2005-09-24 13:26:19 rudyeastwdz napisał:

> sluchajcie zainstalowalem sobie ten oto programik i.......co wlacze mp3 to poprostu ma zwieche
 > nic nie da sie nacisnac po prostu dead co zrobic??

Witam.

Możliwe, że przyczyną jest wtyczka wyjściowa.
Spróbuj zmienić ją na libOSS (mozliwe że będzie potrzeba "uzycia alternatywnego urządzenia /dev/dsp lub /dev/audio). Jeżeli natomiast miałeś ustawioną domyślnie libOSS to zmień ją na arts lub alse (zależnie jakiego serweru dzwięku używasz). W ostateczności jezeli używasz arts to w ustawieniach serwera dzwięku wyłącz obsługe czasu rzeczywistego.
Narazie nie mam więcej pomysłów

Pozdrawiam
Dominik

rudyeastwdz

  • Gość
xmms....
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-24, 18:51:29 »
2005-09-24 13:54:20 Lorenzo napisał:

> 2005-09-24 13:26:19 rudyeastwdz napisał:
 >
 > > sluchajcie zainstalowalem sobie ten oto programik i.......co wlacze mp3 to poprostu ma
 > zwieche
 >  > nic nie da sie nacisnac po prostu dead co zrobic??
 >
 > Witam.
 >
 > Możliwe, że przyczyną jest wtyczka wyjściowa.
 > Spróbuj zmienić ją na libOSS (mozliwe że będzie potrzeba "uzycia alternatywnego urządzenia
 > /dev/dsp lub /dev/audio).  
Zrobilem tylko to i gotowe;) a teraz jeszcze jedno pytanko jak mam zainstalowac wtyczke shoutcast?? ktos pomoze?;)