Nowe posty

Autor Wątek: *bsd?  (Przeczytany 2651 razy)

crashhh

• Gość
*bsd?
« dnia: 2009-09-10, 20:13:40 »
Czy jest sens instalowania czegos takiego na desktopie? System ma byc do uzytkow multimadialnych, a takze do zabawy i dopieszczania ;) Ostatnio nie siedzialem zbyt duzo przy kompie, korzystalem z xp, ale jakis czas temu pare lat uzywalo sie slackware. Teraz bede mial troche wolnego czasu i zastanawiam sie nad powrotem na slacka, ew. przesiadka na *BSD lub bardzo polecanego mi gentoo.

Offline Robert

• Administrator
  • Guru
*bsd?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-10, 21:05:31 »
Cytat: crashhh
Czy jest sens instalowania czegos takiego na desktopie?
crashhh, zadajesz bardzo filozoficzne pytanie i sam musisz sobie na nie odpowiedzieć. :-)

Do dopieszczania to się każdy system nadaje, najbardziej własna żona :-)

Gry z kde na bsd pójdą bez problemu. Multimedia też się da odpalić. Ale jednak bsd to nie linux. (na korzyść tego drugiego-moim skromnym zdaniem).
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kamzor

• Gość
*bsd?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-09-11, 21:46:55 »
Cytat: roca
Ale jednak bsd to nie linux.
Dla podkreślenia dodam iż w BSD znajduje się niektóre całkiem ciekawe oprogramowania które ze względów licencyjnych nie mogło się znaleźć w jądrze linux :)

goscccccccccccc

• Gość
*bsd?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-09-13, 08:14:47 »
No i na NetBSD i OpenBSD (nie wiem kaz z Free bo ta wersja mnie mniej interesuje) można zainstalować i odpalić sofcik z innych systemów (Linux, Solaris, BeOS i inne), który wpadnie w oko . Co prawda z tym sofcikiem to też jest różnie, bo np. w Openie przynajmniej kiedyś wymyślili sobie, że ze względu na licencje to u nich w repo będzie tylko Apache 1.3, ale sofcik to sofc - nikt nie zabroni po prostu ściągnąć ręcznie programu i zainstalować :-)

Sam osobiście przesiądę się na OpenBSD lub NetBSD, jeżeli iksy mi nie padną (długa historia mojego specyficznego laptopa ze specyficzną kartą graficzną) i pojawi się wsparcie dla mojej karty wifi.