Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Studio Muzyczne  (Przeczytany 10037 razy)

Ryzu Osw

  • Gość
Studio Muzyczne
« dnia: 2009-08-30, 12:38:14 »
Witam :) chciałbym postawic na linuxie studio muzyczne :)) niestety nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac aczkolwiek słyszałem juz o serwerze jack itd. lecz potrzebuje konkretnych instrukcji. moze najpierw jaki system postawic? mandrive debiana? potem skad to sciagnac.
http://linux-muzyka.ixion.pl/index.php tutaj juz byłem lecz nie wiele mi to narazie dało...


pozdrawiam i prosze o pomoc

TheUsh

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-30, 13:08:40 »
Wszystko zależy jak ma wyglądać to studio muzyczne i co zamierzasz w nim robić.
Jak chcesz się pobawić, to ściągnij Ubuntu Studio http://ubuntustudio.org/ , które od razu po instalacji jest już w pełni skonfigurowane do pracy.
Jednak od razu powiem ci, że nie masz co liczyć na cuda ;) Programy muzyczne pod Maki i Windows są dużo bardziej intuicyjne i wygodne.
Warto także abyś sprawdził na google, czy twój interfejs audio będzie w ogóle chodził na linuksie.

Ryzu Osw

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-30, 13:25:35 »
ale na windowsie mnie juz to wkurza wszystko.. kilka dzwieków i juz zamuła... a słyszałem ze na linuxie tak nie jest ...

lukaszn

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-30, 13:26:12 »
Może Suse Audio Cię zainteresuje http://linux-muzyka.ixion.pl/program.php?id=94

TheUsh

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-08-30, 13:36:45 »
Cytat: Ryzu Osw
ale na windowsie mnie juz to wkurza wszystko.. kilka dzwieków i juz zamuła... a słyszałem ze na linuxie tak nie jest ...
Ale odpowiedz mi na pytanie: co zamierzasz w tym studiu robić? ;)
Czy tylko nagrywać, czy też może chcesz programować midi i korzystać z wirtualnych instrumentów?
Widzisz, akurat ja i paru moich kumpli muzyków korzystamy z Windowsa i jakoś nie narzekamy ;) Skoro ci się coś zacina to po prostu może kiepsko administrowany jest twój komputer? W takim razie nawet linux by ci nic nie pomógł ;)
Chociaż może podaj jakieś parametry swojego komputera, bo może po prostu jest za słaby?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-08-30, 13:48:16 »
Cytat: lukaszn
Może Suse Audio Cię zainteresuje http://linux-muzyka.ixion.pl/program.php?id=94
Człowieku, to jest jakaś przedpotopowa wersja suse. I linki do mirrorów są już parę lat nieaktualne. obecna werja rozwojowa suse to juz 11.2 Trzeba się naprawdę dużo wysilić, żeby znaleźć tak stary obraz płyty.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

lukaszn

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-08-30, 14:21:53 »
CZŁOWIEKU każdy link jaki jest do pobrania działa więc nie widzę powodów, żeby pisać "są już parę lat nieaktualne"
1) http://download.keyboards.de/2005/01/501010/erzeuge_linux_audio_live_cd.zip
2) ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/live-cd-9.2/SUSE-Linux-9.2-LiveCD-Audio.iso
Dwa pierwsze lepsze z brzegu.

Kolejna kwestia co to ma do rzeczy czy są przedpotopowe czy nie są jeśli spełniają swoje zadanie ? Maluch jako samochód także jest przedpotopowy a ludzie dalej nim jeżdżą bo spełnia swoje zadanie - wiezie dupę z miejsca na miejsce zgadza się ?

Ryzu Osw

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-08-30, 14:56:24 »
Wiec tak komputer jest good:))

phenom x3 8450
4gb ramu ddr 2 800Mhz

robie na FL studio i ładuje kilka vst jakis efektów do miksera i zacina wiadomo to jest sprawa dzwieków i wydolnosci ich ale to jest denerwujace...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-08-30, 18:24:58 »
Cytat: lukaszn
CZŁOWIEKU każdy link jaki jest do pobrania działa
No raczej nie działa
Cytuj
http://download.keyboards.de/2005/01/501010/erzeuge_linux_audio_live_cd.zip
- tylko ten dało sie pobrać, ale tu się trzeba bawić w tworzenie obrazu, bo to jest wersja do nagrania pod windowsem/dosem

Cytuj
ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/live-cd-9.2/SUSE-Linux-9.2-LiveCD-Audio.iso
komunikat: 550 CWD command failed.
Cytuj
http://www.suse.de/de/private/download/ftp/inland.html
http://www.suse.de/de/private/download/ftp/ausland.html
Komunikat:
HTTP 404 Page Not Found

Cytat: lukaszn
Kolejna kwestia co to ma do rzeczy czy są przedpotopowe czy nie są jeśli spełniają swoje zadanie ?
Przedpotopowe wersje mogą nie spełnić zadania z bardzo prozaicznego powodu: braku downloadu :-) a nawet gdyby sie udało pobrac, to z powodu braku kompatybilności z dość nowym sprzętem (co w wielu wypadkach wiąże się również z niemożnością zainstalowania tego czegoś). Hardware i software muszą być z tej samej epoki, inaczej będą problemy. Kiedy wydawali suse 9.2 na wielu komputerach śmigał jeszcze win98, a 256 MB ramu to był dosyć dobry parametr techniczny.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

TheUsh

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-08-30, 21:11:07 »
Cytat: Ryzu Osw
robie na FL studio i ładuje kilka vst jakis efektów do miksera i zacina wiadomo to jest sprawa dzwieków i wydolnosci ich ale to jest denerwujace...
... a interfejs audio posiadasz, czy korzystasz z jakiejś wbudowanej karty dźwiękowej?
Skoro nawet korzystasz ze zwykłej karty dźwiękowej, nie przystosowanej dla muzyków, to warto ją chociaż wyposażyć w sterowniki muzyczne asio4all, które możesz za darmo pobrać z netu.

P.S. Odpalając jakikolwiek bardziej zaawansowaną aplikację typu fl studio pod linuksem na takiej warstwie zgodności z windowsem zwanej Wine tracił byś jeszcze więcej wydajności ;)

Ryzu Osw

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-08-31, 15:31:39 »
oczywiscie ze mam asio4all bo to jest w dodatku z FL studio:) co do karty to mam ale zinegrowana:)) moze to tez byc przyczyna?

PS. nie chodzi mi o zadne programy Wine. Ardour np bym chciał na platforme linuxa :)

TheUsh

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-08-31, 18:44:29 »
Cytat: Ryzu Osw
oczywiscie ze mam asio4all bo to jest w dodatku z FL studio:) co do karty to mam ale zinegrowana:)) moze to tez byc przyczyna?

PS. nie chodzi mi o zadne programy Wine. Ardour np bym chciał na platforme linuxa :)
Tak to może być przyczyną ;) Jeżeli chcesz się bawić w studio muzyczne, to niestety musisz się zaopatrzyć w dobry interfejs ;) Chociaż flstudio powinno dobrze działać i na zintegrowanej, bo nie jest to program bardzo profesjonalny, więc może to wina złej konfiguracji windowsa u ciebie ;)

Wracając do Linuksa to jeżeli chcesz przetestować, to takim kombajnem już skonfigurowanym będzie właśnie Ubuntu Studio. Jeżeli nagrywasz jakieś zewnętrzne instrumenty i soft jest ci potrzebny tylko do tego aby zrobić mix, to może i linux by ci wystarczył, ale gdy korzystasz np. z wirtualnych instrumentów takich jak wtyczki VSTi, to niestety możesz się zawieść. Nawet najlepsze syntezatory na linuksa nie wytrzymują darmowej konkurencji z pośród wtyczek VST.

Ryzu Osw

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-09-01, 11:50:18 »
no własnie mnie interesuje muzyka klubowa... nie ze tam podpinam gitare i gram tylko ze od podstaw robie z vst itd...

TheUsh

  • Gość
Studio Muzyczne
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-09-01, 12:35:27 »
Cytat: Ryzu Osw
no własnie mnie interesuje muzyka klubowa... nie ze tam podpinam gitare i gram tylko ze od podstaw robie z vst itd...
To na linuksie w zasadzie nic nie zrobisz sensownego. Co prawda istnieje jakaś implementacja VST na linuksa ale z tego co czytałem to nie wszystko działa dobrze.
Z resztą sam sposób instalacji jest już tak zawiły, że dałem sobie spokój.

Możesz poszukać co prawda na tym forum kontaktu do osoby o nicku Roobal. Wiem, że on odpala FL Studio pod Wine, ale nie wiem czy to dobra inwestycja na przyszłość, gdyż zapewne jakbyś kupił kiedyś interfejs audio, kontroler midi i inne przydatne peryferia, to nie mógł bys ich w pełni wykorzystać.