Nowe posty

Autor Wątek: uruchomienie programu na gtk2 w innym języki  (Przeczytany 2666 razy)

qpalzm

  • Gość
uruchomienie programu na gtk2 w innym języki
« dnia: 2009-08-26, 13:12:34 »
Witam,

Czy istnieje jakaś opcja GTK2, która pozwala uruchomić program z ręcznym wskazaniem pliku językowego .mo?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
qpalzm_pl

arctgx

  • Gość
uruchomienie programu na gtk2 w innym języki
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-26, 13:39:14 »
Odpaliłem taki właśnie grun i nie udało mi się wykonać polecenia /bin/bash -c "LC_MESSAGES=C aumix". Nie wiem jednak, po co komplikować sobie życie, kiedy można to spokojnie z terminala wykonać (bez potrzeby uruchamiania podrzędnej powłoki jak w tej próbie dla gruna).

P.S. Odpaliłem gruna bez czytania jakiejkolwiek dokumentacji, a może pozwala on na podstawienie gdzieś LC_MESSAGES. Swoją drogą, samego gruna możesz uruchomić, poprzedzając go taką zmienną ;)

qpalzm

  • Gość
uruchomienie programu na gtk2 w innym języki
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-26, 21:24:27 »
Niestety nie chodzi mi o zmianę zmiennej LC_MESSAGES bo wtedy i tak wczytywane są pliki z tłumaczeniem znajdujące się w katalogach /usr/share/locale lub /usr/local/share. Chciałbym po prostu ręcznie wskazać lokalizację pliku .mo.

Pogoogluje jeszcze trochę;)
Pozdrawiam

arctgx

  • Gość
uruchomienie programu na gtk2 w innym języki
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-26, 21:30:54 »
Tylko nie wiadomo czy jest na to uniwersalny sposób - chyba że pod konkretny program. Proponuję odpalić jakiś mały programik typu aumix przez strace i podpatrzyć, w jakich ścieżkach on szuka tychże plików:
strace aumix 2>&1 | less