Nowe posty

Autor Wątek: Wstępna konfiguracja pseudoterminala  (Przeczytany 3411 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« dnia: 2009-08-23, 12:58:00 »
Wykorzystuję xterm, jako wyjście/wejście mojej aplikacji. W tym celu korzystam z przełącznika -S, by wymusić na nim czytanie/zapis z/do pseudoterminala(końcówki slave) mojego programu. Powstaje jednak problem, że znak nowej linii nie zostaje obsłużony, jako "\\n\\r". Próbowałem ustawić termios(zarówno dla slave, jak i dla master), jednak na nic się to nie zdało.

Ktoś wie, jak rozwiązać mój problem.

Pojawia się też problem z generowaniem losowych danych na wejściu do aplikacji. Jednak pewnie jest nie związany. Dodatkowo mam(już powiązany) problem, że dane wyjściowe niekiedy są rzucane na wejście.

Bardzo byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-23, 13:06:48 »
W kilku słowach: używam xterm za wyświetlacza, a mam problem z konfiguracją tego, jak wyświetla wpisywany mu ciąg znaków.

kamzor

  • Gość
Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-23, 15:05:42 »
Może mam wiedzę z trochę innych tematów ale znak nowej lini to zawsze był '\\n' ;)

Pozdrawiam!

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Wstępna konfiguracja pseudoterminala
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-08-23, 19:50:50 »
Poradziłem sobie.

Błąd, jaki robiłem, to podawanie xterm-owi końcówki slave. Po podaniu master, a zamianie w mojej aplikacji z master na slave, xterm samemu wszystko konfiguruje(choć nie do końca tak, jakbym sobie tego życzył).

Problem z czytaniem wyjścia też w ten sposób został zażegnany.

Xterm dodatkowo wysyła do pseudoterminala swój identyfikator klasy/zasobu okna w systemie X Window System! Z tego powodu musiałem zastosować bardzo brzydki hack(dodatkowo odczytać te dane).

To chyba na tyle - uważam temat za zamknięty.