Nowe posty

Autor Wątek: dobry wybór?  (Przeczytany 5590 razy)

• Users
  • Nowy na forum
  • *
dobry wybór?
« dnia: 2009-08-11, 09:02:22 »
Witam, swoja przygode z linuxem rozpoczalem od ubuntu, jednak z uplywem czasu i iloscia update system zaczal troche zwalniac. Pelna automatyzacja wszystkiego co mozliwe, rowniez nie byla droga, ktora chcialem isc.
Kumpel namowil mnie na arch linuxa i system bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl.
Po przeszlo miesiacu uzywania archa bylem z niego w miare zadowolony, jednak jest cos co przemawia w znacznym stopniu przeciw temu systemowi. Mianowicie chodzi mi o niemozliwosc odpalenia starego amaroka w wersji 1.4.10 ktory jest dla mnie jedna z najwazniejszych rzeczy w systemie (nie znosze 2.x.x).
Poprzerzucalem troche stron w internecie, poczytalem nieco o PLD i jego bardzo bogatym repozytorium.  Jednak wiele osob pisalo, ze w PLD brakuje nieco niezawodnosci, wiec postanowilem szukac dalej.
Dotarlem do Gentoo. Pomijajac proces kompilacji, cala masa pozytywow na temat tego systemu i swietnego portage.

Moje pytanie glownie tyczy sie repozytoriow Gentoo, czy bez wiekszego problemu bede mogl skorzystac z amaroka 1.4? Czy bede musial recznie pobierac paczki i kombinowac z niewielkim pradopodobienstwem sukcesu?
Czy nie bedzie problemem rowniez korzystanie z kde w wersji 3.5?

Offline Marcin Zajączkowski

• Users
  • Użytkownik
  • **
dobry wybór?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-08-11, 09:51:45 »
Jeżeli chodzi o gentoo to ma kde3 w sobie wraz z tym amarokiem co piszesz.... a jak już szukałeś mogleś przyjżeć się jeszcze Debian'owi, który na 100 % ma amarok w ver 1.4

• Users
  • Użytkownik
  • **
dobry wybór?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-08-11, 17:30:12 »
Gentoo ma świeże wersje programów, więc nawet najnowszego Amaroka znajdziesz.
Kwestia jest taka, czy się opłaca, bo do obsługi pakietów trzeba sporej wiedzy nt. kompilacji i linuxa ogólnie, a do tego mocarnego sprzętu, na moim Core 2 Duo 5450 (laptopowy 1.67GHz) kompilacja coniektórych źródeł zajmuje kilka godzin...
Poza tym, nie ma tam czegoś jak pakiety, są porty a'la BSD.
Linux to najlepszy system operacyjny, potrafi wykonać nieskończoną pętlę w jedyne 5 sekund!