Nowe posty

Autor Wątek: logowanie  (Przeczytany 4615 razy)

koki

  • Gość
logowanie
« dnia: 2005-09-23, 08:30:33 »
chce sobie doinstalowac pakiety z plyty w Mandrake 10.1. Daje instalacja pakietow, wybieram pakiet, wyskakuje mi komunikat zebym wlozyl cd2 wkladam ale jej nie widzi i wysowa mi tacke cd-roma. Jest jakis inny sposob zeby zainstalowac pakiety ??

olka

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-23, 08:54:00 »
2005-09-23 08:30:33 koki napisał:

> (...)
 > Jest jakis inny sposob zeby zainstalowac pakiety ??
 
Dodać do URPMI jakieś zdalne repozytorium i instalować via internet.

pozdrawiam

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-22, 20:01:14 »
od wczoraj dopiero uzywam linuxa mandrake10.2 no i dzisiaj po zmianie rozdzielczosci musialem sie wylogowac i teraz nie potrafie sie zalogowac wpisuje login root i swoje haslo po czym i pokazuje sie cos takiego [root@jaca ]# i nie wiem co dalej.

localghost

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-22, 20:03:34 »
2005-09-22 20:01:14 jaceksten napisał:

> od wczoraj dopiero uzywam linuxa mandrake10.2 no i dzisiaj po zmianie rozdzielczosci musialem
 > sie wylogowac i teraz nie potrafie sie zalogowac wpisuje login root i swoje haslo po czym i
 > pokazuje sie cos takiego [root@jaca ]# i nie wiem co dalej.

:) no to znaczy, ze sie zalogowales jako root (jak chcesz odpalic X'y to wpisz 'startx')

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-22, 20:22:14 »
to nic nie pomoglo wyskakuje ze niby jakis blad z serwerem ale wolalbym zalogowac sie do kde, zreszta z tego sie wylogowalem

gregus

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-22, 20:56:34 »
a po co logować się jako root w X-ach ?.
 

localghost

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-22, 21:31:16 »
2005-09-22 20:22:14 jaceksten napisał:

>  to nic nie pomoglo wyskakuje ze niby jakis blad z serwerem ale wolalbym zalogowac sie do kde,
 > zreszta z tego sie wylogowalem
 >

cholernie duzo informacji udzielasz...

zeby sie logowac bezposrednio do X'ow to trzeba ustawic zeby sie logowac przez display manager'a np. kdm, jezeli tak miales do tej pory to nic nie powinno sie samo bylo zmienic w tej kwestii, chyba ze namieszales z ustawieniami i po prostu X'y sie nie chca odpalic (moglbys tu wrzuci ten blad jaki ci X'y zwracaja)

coolart

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-22, 22:15:08 »
2005-09-22 20:01:14 jaceksten napisał:

> od wczoraj dopiero uzywam linuxa mandrake10.2 no i dzisiaj po zmianie rozdzielczosci musialem
 > sie wylogowac i teraz nie potrafie sie zalogowac wpisuje login root i swoje haslo po czym i
 > pokazuje sie cos takiego [root@jaca ]# i nie wiem co dalej.

popierwsze to zalogowales sie jako root czyli admin a w linux/unix(ach) root urzywa sie tylko jesli chcemy cos zmienic nie maja pelnego dostepu to nie windowsXP gdzie mozesz byc adminem calyczas.
Po drugie jak juz jestes jako admin to dodaj usera  poleceniem adduser a potem przypisza haslo passwd [nazwa loginu] i wtedy sie loguj na ten login ktory utrworzyles i tam wywolaj startx o ile wogole masz jakie kolwiek okienka zainstalowane.
po trzecie, nigdy nie urzywaj roota do odpalania x'ow.
Po czwarte, poczytaj troche o linuxie bo widze ze raczej jestes poczatkujacym lub raczkujacym userem.
po piate jesli gdzies sie pomylilem to prosze poprawcie mnie nie wliczajac ort.

  • Gość
logowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-22, 22:32:51 »
 > Po czwarte, poczytaj troche o linuxie bo widze ze raczej jestes poczatkujacym lub raczkujacym
 > userem.
 .
zgadza sie ze jestem poczatkujacym, od wczoraj mam linuxa i jeszcze nie zdazylem poczytac a tu taki numer ale dzieki za pomoc juz jest wszystko ok.