Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: akceleracja 3d  (Przeczytany 6155 razy)

agai88kasia

  • Gość
akceleracja 3d
« dnia: 2009-07-27, 16:06:21 »
witam wszystkich i pozdrawiam  . Jestem tu nowa czy moze ktos mi powiedziec jak wlacza sie akceleracje 3d  na karcie grawicznej raderon 1900   mam opensuse zainstalowanego a tak po za tym to jak  instaluje  sie   sterowniki do karty bo sama cos prubowalam to mi wyszlo takie cos

==================================================

aga@linux-ci7b:~/Desktop> sh ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run
Created directory fglrx-install.eCDssI
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.593...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
==================================================
 ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
==================================================
which: no X in (/usr/bin:/home/aga/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/X11R6/bin:/usr/games:/opt/kde3/bin:/usr/lib/jvm/jre/bin:/usr/lib/mit/bin:/usr/lib/mit/sbin:/usr/lib/qt3/bin)
which: no Xorg in (/usr/bin:/home/aga/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/X11R6/bin:/usr/games:/opt/kde3/bin:/usr/lib/jvm/jre/bin:/usr/lib/mit/bin:/usr/lib/mit/sbin:/usr/lib/qt3/bin)
which: no XFree86 in (/usr/bin:/home/aga/bin:/usr/local/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/X11R6/bin:/usr/games:/opt/kde3/bin:/usr/lib/jvm/jre/bin:/usr/lib/mit/bin:/usr/lib/mit/sbin:/usr/lib/qt3/bin)

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.25.20-0.4-pae; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.eCDssI

co mam zrobic  tylko jak najprosciej jak sie da  ,linuksa mam niecaly miesiac zmeczona ciaglymi bledami wyskakujacymi na xp i viscie  bo oba mialam   na viscie

  • Gość
akceleracja 3d
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-27, 16:19:42 »
Najlepiej pobrać oficjalne sterowniki od Ati, a następnie utworzyć z nich pakiety instalacyjne (polecenie suto ati-installer* --buildpkg SUSE/*twoja_wersja*), po czym je zainstalować. Jeśli chcesz, żeby sterownik działał, uruchamiasz z terminala polecenie sudo aticonfig --initial i resetujesz komputer. Po restarcie sprawdź glxinfo, jeśli na początku wykazuje używanie drivera Ati dla OpenGL, to wszystko jest w porządku, jeśli nie, to sprawdź xorg.conf i usuń niepotrzebne linie w stylu AIGLX "true" i tym podobne.
Pozdrawiam.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
akceleracja 3d
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-27, 20:05:00 »
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
akceleracja 3d
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-07-27, 21:12:43 »
Sterowniki, których Ty chciałaś użyć musisz instalować w trybie tekstowym z wyłączonym Xserverem.

Pozdrawiam!

  • Gość
akceleracja 3d
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-07-27, 21:54:19 »
Cytat: roobal
Sterowniki, których Ty chciałaś użyć musisz instalować w trybie tekstowym z wyłączonym Xserverem.

Pozdrawiam!
Ależ da się instalować drivery Ati z włączonymi X'ami, tyle, że trzeba się przelogować, żeby je załadować.
Możliwe, że drivery nie pasują do dystrybucji, jeśli jest to openSUSE 11.1, to jest to bardzo prawdopodobne, u mnie sterowniki się instalowały,
ale Xserver nie startował (oczywiście mam na myśli fglrx z repozytoriów SUSE)

alexs2

  • Gość
akceleracja 3d
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-08-21, 15:18:44 »
Cytat: agai88kasia
Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.25.20-0.4-pae; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro
Jak mówi komunikat, macie Aga i Kasia złą wersję skrytpu dla waszego systemu. Albo przestarzały Suse, albo przestarzały skrypt.

Cytat: agai88kasia
co mam zrobic  tylko jak najprosciej jak sie da  ,linuksa mam niecaly miesiac zmeczona ciaglymi bledami wyskakujacymi na xp i viscie  bo oba mialam   na viscie
Wiem, że parę osób się oburzy, ale ja bym radził zainstalować Ubuntu, a nie Suse.
Jest najpopularniejsze, nałatwiejsze w obsłudze i co za tym idzie baza programów sprawia najmniej problemów.

Nie mam radeona, ale żeby zainstalować sterownik do Twojej karty, wystarczy wpisać komendę :
sudo apt-get install xserver-xorg-video-radeonhd
Nie trzeba szukać sterowników, odpowiednich wersji, etc.

Albo po prostu kliknąć w menu "Sterowniki właśnościowe".

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
akceleracja 3d
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-08-22, 23:06:43 »
Cytat: lestatto
(polecenie suto ati-installer* --buildpkg SUSE/*twoja_wersja*), po czym je zainstalować. Jeśli chcesz, żeby sterownik działał, uruchamiasz z terminala polecenie sudo aticonfig --initial i resetujesz komputer. Po restarcie sprawdź glxinfo, jeśli na początku wykazuje używanie drivera Ati dla OpenGL, to wszystko jest w porządku, jeśli nie, to sprawdź xorg.conf i usuń niepotrzebne linie w stylu AIGLX "true" i tym podobne.
Pozdrawiam.
Mała dygresja
Koleżanka ma Suse, a nie Ubuntu.
Żeby w opensuse korzystać z Sudo, trzeba je najpierw włączyć :-)
--------------------------EDIT----------------------------------------
Cytat: agai88kasia
aga@linux-ci7b:~/Desktop> sh ati-driver-installer-9-3-x86.x86_64.run
Z pdf-a od ATI:
Cytat: ATI
You must be logged in with superuser privileges (as root or with
sudo access) in order to successfully install the ATI Proprietary Linux
Mam nadzieję, że rozumiesz.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

marcinz

  • Gość
akceleracja 3d
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-08-23, 08:22:23 »
A jak co zapraszam na forum SUSE
http://forum.suse.pl