Nowe posty

Autor Wątek: Jak zaktualizować glibc???  (Przeczytany 5915 razy)

BlueComb

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« dnia: 2009-06-04, 18:00:22 »
Witam
Mam dość uciążliwy problem z moim Mandrake 9.0, bowiem nie mogę zainstalować większości programów, bo mam zbyt starą wersję Glibc(mam 2.2.5; potrzebuję co najmniej 2.4). Szukałem wszędzie sposobu na aktualizację ale nie znalazłem sposobu na aktualizację. Wiem, że odezwą się głosy typu: "Zainstaluj sobie nowszego linuxa, chłopie", ale nie mam możliwości ani środków, żeby sie zaopatrzyć np. w Fedorę 11, więc staram się tuningować mojego Mandrake`a :). Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

arctgx

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-04, 18:28:31 »
Wbrew Twojej prośbie, zamiast o technice, wspomnę jeszcze o akcjach rozdawania Linuksa (np. na tym portalu: http://forum.linux.pl/index.php?cid=9 ) czy możliwości zamówienia Ubuntu za darmo http://ubuntu.pl/pobierz.php (dół strony).

BlueComb

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-04, 19:37:08 »
miałem załatwić sobie ubuntu ale kolega powiedział że nie może :(
więc ciągle mam tego starego mdk :(

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-04, 21:46:13 »
No to rzeczywiście,wielki problem - tylko jeden kolega istnieje na świecie,co może ściągnąć Ubuntu. Zamów sobie Ubuntu ze strony tej dystrybucji i nie rób z siebie łajzy.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

norbert_ramzes

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-04, 21:56:36 »
Cytat: roca
No to rzeczywiście,wielki problem - tylko jeden kolega istnieje na świecie,co może ściągnąć Ubuntu. Zamów sobie Ubuntu ze strony tej dystrybucji i nie rób z siebie łajzy.
Może nie tak od razu ostro...

Najlepiej będzie ściągnąć/załatwić/zamówić coś nowszego.

Jeśli chcesz koniecznie mieć tylko nowsze glibc to skorzystaj z paczek z tej samej dystrybucji ale nowszej wersji - nie ma gwarancji że będzie działać ale kiedyś (chyba w tym roku) miałem na serwerze Debian Etch i wrzuciłem glibc z Lenny :) i działało bez najmniejszych problemów.

BlueComb

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-05, 16:48:33 »
chyba już wiem, jak to zrobić : ściagnę pakiet RPM, rozpakuję(?), odpale komputer z jakiegoś livecd, i wrzucę wcześniej rozpakowane biblioteki

norbert_ramzes

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-05, 17:12:44 »
Dokładnie tak.

Wtedy zrobiłem prawie identycznie. Prawie bo skopiowałem konkretne pliki z /lib z desktopa na serwer.

darko

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-05, 17:12:59 »
Powodzenia. Wystarczy, że owy pakiet nie "zawiera" w sobie odpowiednich dowiązań symbolicznych lecz tworzy je skrypt instalacyjny to od razu możesz pożegnać się ze swoim Mandrake 9.0.

norbert_ramzes

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-05, 17:36:36 »
Dlatego jak się miesza w bibliotekach zwłaszcza krytycznych to trzeba się śpieszyć powoli i mimo wszystko "szukać dziury w całym".

BlueComb

  • Gość
Jak zaktualizować glibc???
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-07-25, 21:50:40 »
rozpakowałem archiwum, włączyłem UPGRADE
całość działała przez jakies 2 tygodnie i ... (dobrze myślicie) wywaliła się :(
ale dzięki za pomoc