Nowe posty

Autor Wątek: Wyzwanie- jaki mini linux na DISC On MODULE 128MB  (Przeczytany 2902 razy)

crazyseal

  • Gość
Wyzwanie- jaki mini linux na DISC On MODULE 128MB
« dnia: 2009-07-08, 14:51:03 »
Mam taki problem. Dysponuje tzw.-anym posem, czyli starszym kompem w ktorym dla minimalizacji dysk twardy zastapiono dyskiem flashowym 128MB DOM. RAM-u za to mma az 256MB.

Chce z niego zrobic mala stacje (klienta ssh) ktora bedzie sie laczyla z serwerem, i prawie tyle. Chcialbym tez na nim polskie fonty UTF-8. Dostep do mini klienta graficznego tez bylby spoko.
Sciagnalem kilka mini dystrybucji np. DSL, SLAX itp.

DSL wymaga do instalacji min 256RAM dysk twardy wiec -> kicha.
Inne podobnie. Jak dodalem druga kosc (dysk 128MB) w drugie gniazdo to nie mam jak podlaczyc CDROM-A bo po usb nie moge zbootowac kompa.

Jakiej dystrybucji uzyc albo jak na takim dysku zainstalowac cokolwiek.
Dodam ze odpalanie kompa z plyty odpada bo komp nie ma wmontowanego napedu i podlaczam go tylko na czas instalacji  do jednego z portow IDE.
Instalacja z PEN-a tez pewnie nie mozliwa bo w biosie nie moge bootowac z USB.
Wiem. Pewnie pozostaje floppy, ale to znow jakos musze podlaczyc, a potem nie wiem czy bede mial kodowanie UTF-8, polskie fonty itd. Jakies sugestie?

chmooreck

  • Gość
Wyzwanie- jaki mini linux na DISC On MODULE 128MB
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-08, 20:31:15 »
Mi się wydawało, że DSL zajmuje 50MB i z Twoją ilością RAMu będzie chodził jako live w RAM'ie. Nie musisz nic instalować, po prostu zamiast na pendrive'a obraz nagrać na DOM. Zaznaczam, że się tym nie bawiłem i mogę się mylić

Na Twoim miejscu zainteresował bym się projektem Linux From Scratch. Na dobrą sprawę potrzebujesz jajka, busybox'a i ssh.

Na dobrą sprawę chyba nie szukasz dystrybucji, ale chodzącego, minimalnego systemu - możesz go zbudować sam.

gomath

  • Gość
Wyzwanie- jaki mini linux na DISC On MODULE 128MB
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-12, 18:06:27 »
Możesz spróbować dystrybucji slax: http://www.slax.org/

W bardzo prosty sposób można ją modyfikować i podstawka zajmuje niewiele.

Inside

  • Gość
Wyzwanie- jaki mini linux na DISC On MODULE 128MB
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-07-13, 10:52:06 »
Knoppix albo Puppy Linux, ewentuanie Xubuntu.