Nowe posty

Autor Wątek: Nagios - problem  (Przeczytany 11753 razy)

aivon

  • Gość
Nagios - problem
« dnia: 2009-07-08, 13:51:24 »
Witam

Zainstalowałam Nagiosa all działa. Mam pytanie jak dodawać routery switche i inne zabawki? Jakie są komendy itd?
Proszę o odpowiedz.

Dziękuję,
Iwona

th

  • Gość
Nagios - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-10, 10:46:47 »
Dodajac i konfigurujac pliki .cfg w /usr/local/nagios/etc/object, a nastepnie dopisujac je do /usr/local/nagios/etc/nagios.cfg

komendy na podst. skryptow z  /usr/local/nagios/libexec, dodatkowe mozesz pobrac z nagios exchange,
do switchy i routerow komunikacja po snmp, do serwerow unixowych nrpe, a do win nsclient+

dokladna dokumentacja:
http://support.nagios.com/knowledge-base/official-documentation

arek1984

  • Gość
Nagios - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-14, 09:34:06 »
Cytuj
do serwerow unixowych nrpe
no ja bym osobiscie polecal bym przy unix-owych ssh zamiast nrpe. gdyz NRPE bardziej nadaje sie na win (oczywiscie NSClient+ , choc wiem ze istnieje tez zamiennik )

pozdrawiam

------edycja-----

co do routerow i switchow to zwykly ping na urzadzenie badz interfejs wystarcza, potrze bny przeciez tylko status activ or not :)


pzdr

aivon

  • Gość
Nagios - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-07-17, 10:30:49 »
Witam

Już wszystko pododawałam i działa :) dzieki, mam jeszcze pytania jak zmienić ikonki pojawiające się na stronie. Chcialam to podminić na jakiś switch i router , firewall itd. Jak zaczęlam mieszać w ikonkach to zniklo mi i pojawily się kwadraty same :P prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Iwona

arturro

  • Gość
Nagios - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-20, 19:57:00 »
Odpalenie monitoringu przez ssh to pomyłka. Szybko w ten sposób wysypie się demon ssh i ani nie zmonitorujesz ani się nie zalogujesz. Robiłem tak dla sprawdzania zdalnej komendy, ale na prawdę radzę ten sposób traktować jako ostateczność. Moim zdaniem najlepiej współpracować z nrpe, który jest bardzo przejrzysty.
W nagiosie to nie wiem, ale ikony fajnie działają w op5 Monitor, który jest komercyjną kontynuacją dóbr nagiosa. Sory za link, ale jak ktoś chce poczytać i dostać demo to zapraszam http://it.emca.pl/pl/op5-monitor.html