Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami  (Przeczytany 15646 razy)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-07-11, 13:25:11 »
A ja zamiast netinstall polecam businesscard, zajmuje 50MB po co ciągnąć netinstall 150MB skoro i tak zamierza się podczas instalacji wszystko ciągnąć z neta :) Netinstall jest dobry aby zainstalować system jedynie w trybie tekstowym, gdy w momencie instalacji nie posiada się dostępu do neta lub gdy potrzebny komuś system wyłącznie z trybem tekstowym, np. na serwer :)

Tak na marginesie, netinstall to system podstawowy z trybem tekstowym, więc to nie jest wyłącznie instalator, zresztą co to za instalator zajmujący 150MB? To o czym Ty piszesz, czyli sam instalator, jest to właśnie to o czym ja pisałem, czyli obraz iso dla płyt typu businesscard, czyli takich małych płytek cd zawiera tylko i wyłącznie instalator, bez dostępu do neta nie zainstalujesz nawet powłoki, no może jedynie jakiś busybox :)

Pozdrawiam!

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-07-11, 19:02:18 »
Mimo wszystko pozostałam przy Mincie. Pół roku temu wiedziałam znacznie mniej. Dzisiaj zainstalowałam 6, zupdate'owałam do 7 i... system już nie wstał bo podczas updatu były błędy. Ale nie przejmuję się tym, bo ściągnę 7 PL i będzie ok. Wiem już jak ustawić sobie pasek w kolorze po swojemu, mam pewne programy już wgrane. Mint nie do końca jest nastawiony tylko na klikanie. Pewne rzeczy trzeba sobie samemu ustawić. Aż tak bardzo nie zależy mi na grzebaniu w plikach i siedzeniu godzinami nad systemem niczym w Gentoo. Suse sobie kiedyś ściągnę i przetestuje dla ciekawości pod kątem moich nowych "odkryć" z paskiem i w ogóle wyglądem :D
qwerta ja stosowałam BBCode ale jak widzisz parę postów wyżej nie załapało to. Do Visty idzie się przyzwyczaić, ale u mnie wolno chodziła (nie mam aż tak nowego sprzętu). Windows 7 nie polecam na razie instalować póki nie będzie stabilnej wersji, poza tym do marca czy kiedyś tam to nie wiem czy on się nie będzie Piotrze resetował co godzinę.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #17 dnia: 2009-07-11, 19:24:21 »
Dla Ciebie moim zdaniem będzie najlepszy Dreamlinux, oparty między innymi na Debianie Lenny, jest to wg mnie Debian dla leniwych, gdyż stawiasz i masz wszystko co trzeba a instalacja dodatkowych programów jak Skype Opera czy inne jest banalnie prosta chyba nawet prostsza niż w Ubuntu, w ogóle moim zdaniem ten system jest łatwiejszy i lepszy od Ubuntu, jeden warunek, nie można używać apt-get dist-upgrade o czym przeczytasz na stronie projektu, gdyż oprócz Debiana, pomieszano tam paczki z jeszcze innych systemów no i ich własne paczki, więc po tym zabiegu system by się rozsypał w drobny mak :)

http://dreamlinux.com.br/

Pozdrawiam!

PS. Dyskusja trochę odbiega od tematu, ale u autora wątków to norma :)

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #18 dnia: 2009-07-12, 08:16:42 »
Mint 7 mi wystarczy :D Jest znacznie lepszy od 6. A Dreamlinux z tego co widzę jest gnome w wersji dvd-mam za słabe łącze na taki rozmiar.nie wiem jakie jest xfce i czym się różni poza lekkością. Poza tym brak PL.
Ok to wróćmy do tematu pierwotnego - miał ktoś opensuse'a? Jakie może sprawiać problemy dla początkujących (nie dla mnie! Ja już mam Minta).

marcinz

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-07-12, 09:01:11 »
Jeżeli chodzi o OpenSUSE to jest dobry system dla początkujących. Wszystko da się ustawić za pomocą YaST'a. Co do szybkości działania to mogło by być lepiej, ale i tak jest to bardzo stabilny system. A jak trzeba coś doinstalować są bardzo rozbudowane repozytoria no i polskie Forum. http://forum.suse.pl


Ja osobiście używam susła i nie mogę na niego narzekać.

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-07-12, 10:03:01 »
Słyszałam, że kiedyś były jakieś problemy z nagrywaniem płyt, czy czymś  takim. Dużo ludzi narzekało na suska.

marcinz

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-07-12, 10:31:14 »
A no było lecz rozwiązano ten problem no i opensuse mając OO od novella już w wersji 2.3 miał otwieranie docx. Jest to dość stabilny system.

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-07-12, 10:54:48 »
Czy milestone jest płatny? Bo na novell chyba trzeba mieć jakiś dostęp. I czym się różni od OpenSuse'a?

marcinz

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-07-12, 14:55:36 »
Więc tak:
Milestone to jest wersja rozwojowa OpenSUSE w tej chwili 11.2 jest tworzona.
A co do OpenSUSE to to jest wersja Darmowa jedynie za SELS SLED (Suse Enterprice Linux SErver i Descktop) trzeba zapłacić gdzie się ma do tego całą pomoc techniczną wraz z pomocą na wdrożenie do firm.

Inside

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #24 dnia: 2009-07-12, 15:49:51 »
Sporo tych distro miałem... Oto kilka z nich:

Ubuntu - "wykrzywiony" compiz i wkurzający instalator pakietów... Odpada (no i jeszcze nie ma wyboru między gnome a kde)
Mandriva - Za prosty... niestabilny. Plusem jest urpmi. Odpada
Debian - Na początek trudny, ale jak sie przyzwyczaisz... Ok
OpenSUSE - Nie będę komentować. Odpada

Miałem jeszcze red hat, fedore, dreama, shockwawe... Za dużo tego miałem.
Pozdro.

Inside

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #25 dnia: 2009-07-12, 16:13:36 »
Cytat: karolina
Czy milestone jest płatny? Bo na novell chyba trzeba mieć jakiś dostęp. I czym się różni od OpenSuse'a?
Nie pakuj sie w milestone, jak z ubu nie możesz sobie poradzić... milestone ma dużo błędów, itp.
Jak już uparłaś się to OPENsuse.

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #26 dnia: 2009-07-12, 18:06:12 »
Ja tylko tak pytam z ciekawości. Na razie jestem na Mincie. Rozumiem, że żadna dystrybucja nie przypadła Ci do gustu?

gangalf711

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #27 dnia: 2009-07-13, 07:29:14 »
witaj

 seven rc od marca będzie się restartował, a do marca chodzi normalnie.

  jeśli zostajesz przy mincie , to jest dobry wybór choć mint to dla mnie gnome wersje z kde zawsze były    trochę niedopracowane

  pozdrawiam  piotr

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-07-13, 09:26:22 »
Ja mam gnome :)

Inside

  • Gość
Wasze doświadczenia z różnymi dystrybucjami
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-07-13, 10:48:13 »
Cytat: karolina
Ja tylko tak pytam z ciekawości. Na razie jestem na Mincie. Rozumiem, że żadna dystrybucja nie przypadła Ci do gustu?
Nie... Ja używam Debiana lub Ubuntu.
A tak przy okazji - nie masz w Mincie prolemu z kartą sieciową lub graficzną??