Nowe posty

Autor Wątek: kernel 2.6.28+sagem fast 800 e4  (Przeczytany 4256 razy)

czester21

  • Gość
kernel 2.6.28+sagem fast 800 e4
« dnia: 2009-07-03, 22:42:28 »
witam

Przed wczoraj siadł mi na mieszkaniu komputer, który pełnił rolę routera.
Miałem na nim Arch Linux-a na kernelu 2.6.24, sterowniki ueagle-atm. Modem chodził bez problemu.

Teraz jestem zmuszony zainstalować modem na laptopie, mam tu kernel 2.6.28, więc sterowniki pod E4 są już w kernelu, więc używam ueagle-atm z kernela. Modem dłuuugo się synchronizuje, ale w końcu diody się stabilizują, jednak pppd wypisuje ciągle:
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> 0.35
LCP: timeout sending Config-Requests
Connection terminated.
Modem hangup
W dmesg znajdują się takie dane:
http://wklej.org/id/115876/

Czy ktoś może powiedzieć co jest nie tak?
Firmware oczywiście wgrany :)

czester21

  • Gość
kernel 2.6.28+sagem fast 800 e4
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-03, 23:33:14 »
przyglądnąłem się jeszcze raz linice:
usbatm_submit_urb: urb 0xf5252e40 submission failed (-28)!
wyraźnie jest coś nie tak z komunikacją po usb, zauważyłem, że w ueagle-atm można sterować szybkością wymiany danych, dodałem sobie plik:
/etc/modprobe.d/ueagle-atm.conf z zawartością:
options ueagle-atm altsetting=7
dzięki temu, zawsze kiedy ładuje moduł ueagle-atm ustawiany jest parametr altsetting na 7, nie mam już żadnych problemów z łączeniem, wszystko działa dobrze, niestety teraz mam inny problem,

ponieważ zmniejszyłem szybkość transmisji net mi trochę muli, ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł na rozwiązanie mojego problemu?

czester21

  • Gość
kernel 2.6.28+sagem fast 800 e4
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-07-04, 00:05:09 »
znalazłem na jednej stronie ciekawą odpowiedź

Okazuje się, że prawdopodobnie problem był w tym, że pod jedną szyną usb miałem dwa urządzenia, w moim przypadku myszkę i modem sagem fast 800 e4.

Tryb altsetting=7 jest poprawny dla takiej konfiguracji, jednak tryb altsetting=8 - standardowy już nie, następuje jakiś konflikt na szynie, po odłączeniu myszki wszystko jest ok :]

ciekawe tylko dlaczego windows sobie bez problemu radzi z taką konfiguracją...