Nowe posty

Autor Wątek: Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb  (Przeczytany 7171 razy)

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« dnia: 2009-06-17, 00:12:12 »
Witam mam stary komputer i chce na nim zrobić zwykła maszynę do pisania tylko problem pojawia się z wyborem dystrybucji.
Próbowałem Puppy Linux ale on ma skopane polskie znaki i źle wyświetla źć i inne. Damn Small Linux nie posiada żadnego edytora tekstu myślałem ze posiada Open Office ale jednak nie.
Zna ktoś możne jakaś inną dystrybucje? możne jakiś remix z Open Officem na pokładzie? wystarczy open office w wersji 2xx.
Wiem ze Red Hat 8 ma male wymagania i posiada od razu wbudowanego OO w wersji 2 ale nie mozna go sciagnac, zrodla ktore znalazlem na stronie i wskazuja linki do wersji 8 sa nie aktwyne.Dodam ze dysk ma 2 giga miejsca.
Bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam arek

arctgx

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-17, 00:31:08 »

Nie wiem jak to się stało, ale mam prośbę, byś usunął kopie wątku (robisz to, usuwając pierwszy post), by nie było bałaganu.

Ed. Niezależnie od tego czy sam stworzyłeś i skasowałeś kopie wątku, daję znać, że już tego nie ma :) Po północy dzieją się czasem dziwne rzeczy z forum, czasami trzeba czekać dobrą minutę na odświeżenie stronki ;)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-17, 01:01:38 »
Skompiluj sobie na nowszym kompie Gentoo i przerzuć na tego słabszego. Będziesz wtedy miał tylko to, co chcesz.
A większego dysku nie dałoby się załatwić?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-17, 01:48:44 »
Zamiast OpenOffice nie lepiej zainteresować się Abiwrordem, skoro ten komputer ma służyć za maszynę do pisania?

Pozdrawiam!

norbert_ramzes

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-17, 09:16:20 »

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-17, 09:50:33 »
Cytat: mateo86
Skompiluj sobie na nowszym kompie Gentoo i przerzuć na tego słabszego. Będziesz wtedy miał tylko to, co chcesz.
A większego dysku nie dałoby się załatwić?
hej no fajnie ale musial bym popatrzec w necie o tej dystrybucji :-)

Cytat: roobal
Zamiast OpenOffice nie lepiej zainteresować się Abiwrordem, skoro ten komputer ma służyć za maszynę do pisania?
Moze byc Abiword tylko zeby byl PL

Cytat: nerbert_ramzes
W porywach Etch z Xfce.

http://osnews.pl/tiny-core-linux-20-wydany/
Jak bede mial pare chwil po południo to wypróbuje to.
A macie jakąs dystrybuje w PL w ktorej od razu jest moze ten Abiword zeby sie za duzo z tym nie bawic ? ten tiny core linux ma? moze ?
pozdrawiam :-)

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-17, 09:54:13 »
Cytat: arctgx
http://www.przeklej.pl/download/00029f0kt7tb/zrzut-2009-06-17-00-16-14-png
Nie wiem jak to się stało, ale mam prośbę, byś usunął kopie wątku (robisz to, usuwając pierwszy post), by nie było bałaganu.

Ed. Niezależnie od tego czy sam stworzyłeś i skasowałeś kopie wątku, daję znać, że już tego nie ma :) Po północy dzieją się czasem dziwne rzeczy z forum, czasami trzeba czekać dobrą minutę na odświeżenie stronki ;)
No wlasnie w nocy pisalem post juz jest tylko jeden :-)
pozdrawiam

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-17, 22:09:38 »
Pewnie wybiore Puppy Linux jest spoko potem jeszcze pomysle co z tym OO albo z innym edytorem tekstu zobaczymy jak to bedzie.Tylko ze nie ma tam polskich jest rozwiazanie na stronie mateo86 sprawdze je czy dziala mam nadzieje ze bedzie dzialc dzieki za pomoc :-)

exec1989

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-18, 13:15:30 »
Moim zdaniem powinienes wybrac Damn Small Linux. Uzywalem go przez 2 miesiace na podobnym sprzecie nie tylko do pisania tekstow. Z tego co pamietam OO da sie zainstalowac w jakims menadzerze pakietow z tej dystrybucji (dziala pod gui). A co do znakow - poczytaj na goolach jak to ustawic.

zonk386

  • Gość
Jaka dystrybucja do Pentium II 266 mhz i 32 mb
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-06-18, 21:08:16 »
jak dla mnie to DSL+Abiword ze względu na niewielką ilośc RAM-u


co do poprzedniego postu, to Damn Small Linux jest oparty na Debianie (dokładniej na Knoppiksie, który jest oparty dokładnie o Debiana) i posiada manager pakietów APT