Nowe posty

Autor Wątek: Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5  (Przeczytany 37544 razy)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #30 dnia: 2009-06-24, 14:12:30 »
Powiem tak, testowałem już wiele dystrybucji i mimo wszystko wolę Debiana Stable z przestarzałymi pakietami, który jest mega cholernie stabilny i żadna inna dystrybucja nie zapewniła mi jeszcze takiej stabilności jak Debian Stable (nawet testing jest równie stabilny) niż używać na co dzień dystrybucji z najświeższymi paczkami i mieć wiecznie coś nie grającego w takiej dystrybucji, bo z każdą "najświeższą" dystrybucją zawsze miałem coś nie tak, choć to nie jest może takie uciążliwe w pracy ale mimo wszystko :) Natomiast brak graficznych konfiguratorów to tylko i wyłącznie zaleta z 2 względów, nie zamula systemu i szybciej się uczysz, poza tym te konfiguratory można bez problemu doinstalować :) Debian instalowany z pełnej CD1 zawiera na starcie wszystko co potrzeba, jedynie bardziej zaawansowani instalują z netinstall (ja osobiście wolę instalować z businesscard), więc tu już trzeba wiedzieć co c=doinstalować i jak postawić system dobrze system :)

Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #31 dnia: 2009-06-24, 15:35:27 »
A system Desktop BSD?
----------------
Z opisu http://jakilinux.org/jaki-linux/porownanie/?distro1=PCLinuxOS&distro2=Pardus  widzę, że pardus prezentuje się lepiej niż pclinux. Jest tylko jeden problem - te dystrybucje nie mają polskiego języka. W pclinux co najwyżej jest jakaś nakładka, ale z jej instalacja raczej bym sobie nie poradziła.

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #32 dnia: 2009-06-24, 21:37:21 »
Zdecydowałam się ostatecznie na Pardusa. Jest bardzo szybki nawet na virtualboxie i z wyglądu, jak i podstawowych opcji prosty. Jest super. Tylko do kiedy jest wsparcie dla 2008.2?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #33 dnia: 2009-06-24, 22:09:53 »
DesktopBSD z tego co czytałem niedawno jest póki co zawieszony i być może odejdzie w zapomnienie, poza tym BSD to nie Linux :) Jeśli boisz się Debiana, potestuj sobie Dreamlinuksa wg mnie to Debian dla bardzo leniwych lub Sidux, taki Debian Sid dla początkujących, podobno konkurencja Ubuntu :)

Co do polskiego w Pardusie, zapewne wystarczy tylko albo doinstalować paczkę z językami dla KDE, czyli kde-i18n-pl albo edytować zmienną LANG i LC_ALL, na

LANG=pl_PL
LC_ALL=pl_PL
a polskie literki, dodając do xorg do Section "ServerLayout"

Option XkbLayout "pl"
Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #34 dnia: 2009-06-25, 08:05:23 »
Akurat Pardus jest całkowicie spolszczony :) co mnie bardzo cieszy. Na takich zmiennych to ja się w ogóle nie znam. Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest możliwość zmiany szerokości menu, czyli tego co się rozwiniepo przyciśnieciu na pasku? Bo te menu z Pardusa mimo ze to kde 3.5 jest nieznacznie szersze od klasycznego.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #35 dnia: 2009-06-25, 14:04:14 »
Powinno się ustawiać w Centrum Sterownia czy jak to się tam w Kde nazywa, wystarczy zmniejszyć czcionkę dla menu, prowdopodobnie jest większa albo jakiś wpis w menu jest szeroki.

Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #36 dnia: 2009-06-25, 16:11:00 »
No nie wiem, czy tak się da. Dla porównania to jest pardus:



a to klasyczne kde 3.5:



Różnicy w szerokości jest chyba z 1,5 cm

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #37 dnia: 2009-06-25, 19:28:10 »
Pisałem, że coś w menu może mieć długą nazwę, chociażby Tasma (Pardus Configuration Center) czy Wyszukiwanie plików/katalogów. Nie wiem czy da się skrócić te nazwy, bo nie używam kde ale można je wyrzucić z menu głównego i wrzucić w inne miejsce ale chyba nazwę też można zmienić w ustawieniach menu.

Pozdrawiam!

PS. Jak masz nowy problem to stwórz nowy wątek, żeby nie było tasiemców i bałaganu na forum, gdy ktoś będzie miał taki sam problem to nie znajdzie rozwiązania w tym gąszczu tasiemców. Dobrze, że chociaż Google potrafi wyszukać konkretne posty nawiązujące do problemu, nieraz ta funkcja uratowała mi tyłek i oszczędziła w wertowaniu wśród zbędny i nie nawiązujących do tematu postów :)

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #38 dnia: 2009-06-26, 07:06:19 »
Ok, jak zainstaluje Parduska to dam znać. P.S. Na forum Pardusa powiedzieli mi, że w Centrum Sterowania TASMA da się to zrobić. No to koniec wątku :-) Dzięki za porady.

laszlo

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #39 dnia: 2009-07-30, 00:41:28 »
Cytat: karolina
Andrew ja szukałam tam synaptica, ale nie widziałam. W ustawieniach paska też nie mam pojęcia, jakbym zmienić go np. na przeźroczysty.
Zonk - też nad tym myślę, ale on jest wspierany niestety tylko do października. Generalnie to mam do wyboru:
1. Mandriva
2. Ubuntu (lub Kubuntu)
3. PCLinux
4. Mepis
5. Mint 7 Xfde

Może ktoś korzysta z np. mandrivy i mógłby się wypowiedzieć, która z tych podanych dystrybucji sprawia najmniej kłopotu, czy i często wywala błędy itp. Za wszelkie info będę wdzięczna.
Wiec mala poprawka co do tej wypowiedzi kubuntu 8.04 LTS w wersji desktop bedzie oficjalnie wspierana do kwietnia 2011 roku a wersja serwerowa do 2013 roku wiec masz dwa lata w pelni zaktualizowany system z KDE 3.5

arctgx

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #40 dnia: 2009-07-30, 01:08:37 »
Cytat: karolina
No to koniec wątku :-).
Mając na uwadze Twój pierwszy, tasiemcowy i zamknięty w końcu wątek, trzymam Cię teraz za słowo ;)