Nowe posty

Autor Wątek: Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5  (Przeczytany 37541 razy)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-06-22, 18:47:10 »
Może skompiluj sobie Gentoo i będziesz miała wszystko w takiej wersji w jakiej chcesz...
Z podręcznikiem on-line to naprawdę jest proste, w 90% przypadkach to kopiuj-wklej polecenia ze strony do terminala.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-06-22, 21:31:01 »
Cytat: karolina
Debian, Slackware, Arch itp to dystybucje raczej dla troszkę b. zaawansowanych, ja natomiast ciągle jestem początkująca.
Arch czy Slackware to się zgodzę ale nie Debian, przynajmniej już nie, Debian jest tak samo łatwy w instalacji i obsłudze jak Ubuntu, od Ubuntu różni się tylko tym, że jest stabilny i szybszy, bo nie posiada tych wszystkich durnych graficznych konfiguratorów do każdej pierdółki.

Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #17 dnia: 2009-06-23, 08:14:04 »
Roobal mimo to nie zgodzę się z Tobą. Próbowałam instalować Debiana i w życiu nie widziałam tak pokręconego instalatora. W kółko wracał do początku. I zdecydowanie nie polecam go żadnemu początkującemu. Po prostu to nie jest dla mnie. Nawet zainstalować go nie umiałam. Tak samo gentoo. A właśnie graficzne konfiguratory są o niebo lepsze i jak dla mnie całkiem potrzebne.

PClinux fajny system, tylko gdzie tam jest jakiś menadżer do update'owania pakietów? I czy idzie zmienić kolor tego przeraźliwie niebieskiego paska? Niestety live cd mimo wybrania polskiego języka, uruchamia się po angielsku.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #18 dnia: 2009-06-23, 08:35:41 »
W synaptic "odświerzasz" i będziesz miała pakiety do aktualizacji. Tu nie ma automatycznej aktualizacji.Pasek zawsze możesz zmienić w ustawieniach(ja mam przeźroczysty).co do języka jak zainstalujesz to w narzędziach na "pulpicie" będzie skrypt do zmiany języka.Pozdro

zonk386

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-06-23, 10:13:18 »
A może Kubuntu 8.04 LTS - w tej wersji jeszcze jest KDE 3.5, i jest jeszcze wspierana...

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-06-23, 19:12:04 »
Andrew ja szukałam tam synaptica, ale nie widziałam. W ustawieniach paska też nie mam pojęcia, jakbym zmienić go np. na przeźroczysty.
Zonk - też nad tym myślę, ale on jest wspierany niestety tylko do października. Generalnie to mam do wyboru:
1. Mandriva
2. Ubuntu (lub Kubuntu)
3. PCLinux
4. Mepis
5. Mint 7 Xfde

Może ktoś korzysta z np. mandrivy i mógłby się wypowiedzieć, która z tych podanych dystrybucji sprawia najmniej kłopotu, czy i często wywala błędy itp. Za wszelkie info będę wdzięczna.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-06-23, 23:48:07 »
Karolina. Otwórz konsolę,zaloguj się jako root i wpisz synaptic.W synapticu "odświerz" i wciśnij stan-będziesz miała:1.Wszystkie, 2. Nie zainstalowane , 3. Zainstalowane , 4. Zainstalowane(lokalne lub przestarzałe). 5 ...Z MOŻLIWOŚCIĄ AKTUALIZACJI-dosłownie mogłem coś przkręcić bo mam zaktualizowany system. Albo z konsoli aktualizujesz z uprawnieniami root apt-get update a potem apt-get upgrade i masz zaktualizowany system.Apropo to ja od Ciebie powinienem się tego dowiedzieć, bo ja jestem początkującym użytkownikien linuxa. Przeźroczysty pasek robisz-klikasz prawym przyciskiem mszy na pasku-konfiguracja panelu-wygląd-włącz przeźroczystość  .A w zaawansowanych opcjach ustawiasz min koloru (jaśniej już nie potrafię). Pclinuxa używam na 3 komputerach i mi odpowiada. Wceśniej używałem przez przeszło pól roku mandrivy,ale po upgrade kde 4.13 na 4.2 okazało się,że musiałbym używać vesy(mandrivę polecam-nie działała mi tylko kamera w skype w ekida działała) - w Pclinuxos działa mi wszystko łącznie z kamerą-ale na Twoim kompie może być inaczej.Kubuntu i Minta też mogę polecić. Pozdrawiam i przepraszam za zbyt obszerną odpowiedź

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-06-24, 01:00:53 »
To może to

http://jakilinux.org/linux/debian/debian-lenny-%E2%80%93-instalacja-krok-po-kroku/

rozjaśni Ci umysł i pomoże zainstalować najwspanialszą (przynajmniej dla mnie) dystrybucję Linuksa, jakim niewątpliwie  jest Debian.

Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-06-24, 07:21:31 »
Dobrze Andrew, że tyle napisałeś. Zawsze jest dobrze się czegoś dowiedzieć. Ja te linuksy testuję na virtualboxie, a na terminalu to w ogóle się nie znam, stąd dziwi mnie dlaczego miałbyś się ode mnie uczyć. Nie sugeruj się ilością postów, bo to tylko ciągle pytania, a nie porady z mojej strony :D
Roobal bardzo dziękuję Ci za ten link. Cały czas siedzę na tej stronie, ale nie widziałam tego artykułu. Jest bardzo solidnie przygotowany. Tylko, że jak tak czytam o Debianie w opisie, w są tam też wady:
   "* Brak graficznych konfiguratorów
    * Brak optymalizacji pakietów (średnia szybkość i responsywność)
    * Przestarzałe pakiety w gałęzi stabilnej (stable)
    * Nieregularne wydania systemu"

Hmm... I czym się sugerować przy ewentualnym wyborze stable, testing?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #24 dnia: 2009-06-24, 07:41:43 »
Jak nie używasz konsoli to snaptic-menadżer pakietów taka okrągłaczerwona ikona na pasku pomiędy amarok, a konfiguracją komputera(administration center).

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #25 dnia: 2009-06-24, 07:52:04 »
Przeglądam sobie cały czas strony typu jakiliux.pl, the coding studio, distrowatch no i myślę.... Czytałam też temat sąsiedni z kde. Ja generalnie potrzebuję czegoś stabilnego, ale prostego czyli nie chcę się bawić w grzebanie po systemie, tak jak w Gentoo. Nie wiem, jaki jest Debian. Pamiętam, że w Mincie to wszystko po instalacji łącznie z kadu było podane na "tacy". Ale potrzebuje kde 3.5 Moje parametry to:
AMD (tm) Athlon XP 2000+
1.67 GHz, 1,00 GB RAM, HDD 80 GB (Obecnie 2 partycje z win xp)
--------------------
No to po wstępnej selekcji został:
ubuntu, mandriva, mint, PClinuxOS, ewentualnie mepis i debian.

zonk386

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #26 dnia: 2009-06-24, 09:43:42 »
nie wiem, skąd masz te informacje, bo wersje LTS (ang. Long Time Support) z tego co mi wiadomo mają trzyletnie wsparcie... (w wersjach serwerowych pięcioletnie) a w październiku mija 18 miesięcy, czyli okres wsparcia dla zwykłych wersji (K)Ubuntu, więc nie ma problemu z dalszym wsparciem (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi...)

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #27 dnia: 2009-06-24, 09:52:02 »
Z oficjalnych stron tych dystrybucji mam te informacje. Dlaczego Cię to tak dziwi? Tu np http://www.kubuntu.org/getkubuntu/download pisze, że do października - Kubuntu 8.04 - Featuring the mature KDE 3 and maintained until October 2009

Z Debiana to nie wiem, czy pobrać stable, czy testing? I skąd? Jakoś na debian.org dosyć chaotycznie download jest przedstawiony.

gangalf711

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-06-24, 10:38:01 »
Karolino

  Do wstępnej selekcji dodam trochę od siebie

 1  PClinuxOS   kiedyś byłem z tego distra b. zadowolony
 2 mandriva  ale polecam wersję ONE 2008 Spring   te nowsze potrafią dokuczyć
 3  MINT   długo ok 2 lat  mój podstawowy system zawsze jednak wersja z gnome bo lepiej dopracowana
 4  Debian  tu bez komentarza  to po prostu dobry system

 ja bym polecił Ci   jeszcze jedno distro  Pardusa
 
 Z Minta przesiadłem się właśnie na to distro
 jesli kde 3.5 to wersja 2008.2 jest dla Ciebie
  co prawda nowy 2009 jest na kde4 ale wsparcie dla 2008.2  będzie więc nie ma problemu

 Zalety
 szybki
 ładny z urodzenia że tak powiem
stabilny
istalka po polsku też już jest

 wada
 małe repozytorim ale i tak jest dużo lepiej niż w 2007 roku

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-06-24, 14:10:47 »
Hmm Pardusa akurat wykluczyłam z "mojej" listy właśnie ze względu na małą ilość repozytoriów. Poza tym lepiej mieć coś nowego, niż np sprzed 2 lat - zawsze bez względu na wszystko są w nowych wersjach jakieś unowocześnienia.