Nowe posty

Autor Wątek: Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5  (Przeczytany 37543 razy)

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« dnia: 2009-06-21, 16:05:49 »
Mam pytanie - czy istnieją jakieś dystrybucje, ale aktualne z KDE 3.5? Chciałam sobie ściągnąć Kubuntu 9.04 Remix ale już go nie ma na oficjalnej stronie, a strasznie nie podoba mi się 4.x Może ma ktoś na serwerze jeszcze tą "wyjątkową" wersje 9.04 bądź jakiekolwiek inne distro?

volt3r

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-21, 16:53:16 »
Mam ten sam problem, kde4 poszło w bardzo złą stronę moim zdaniem i prędko tego nie wyprostują. Zamiast kombinować z wracaniem do 3.5 spróbowałem gnome którego dawno nie widziałem i muszę stwierdzić że daje radę się skonfigurować podobnie jak miałem kde 3.5. Może też spróbujesz zamiast pozostawać na jakichś starych wydaniach?

314

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-21, 17:31:30 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3wnanie_dystrybucji_Linuksa

Tam są wypisane główne środowiska dla niektórych dystrybucji.
Kde 4.2 i 4.3 to już ogromna poprawa w porównaniu do 4.0 które też uważam za porażkę.

Polecam instalację najnowszego kde, choć gnome może sprawiać wrażenie większej stabilności.

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-21, 18:44:33 »
Dzięki za linka, tylko akurat to mi nic nie da, bo gdzie jest domyślne KDE to od razu dawają 4.x a choćby było 5.0 mnie ono się po prostu nie podoba graficznie. Wolę 3.5 które jest podobne trochę do windowsowego menu, niż ta duże z czarnym obramowaniem z 4. Stąd zapytałam o dystrybucje, które byłyby jeszcze aktualne, ale z 3.5 Natomiast nie wiem, jak upodobnić gnome do kde. Jedyne co zauważyłam, to w ubuntu można to oryginalne menu wykasować i zamiast tego dać aplet z menu, które będzie w jednej kolumnie. Ale mimo to, wolałabym poznać kde (jest dla mnie bardziej przemawiające i intuicyjne), bo gnome już mi się trochę znudził. Nimblex jest fajny, ale z 2008 r. natomiast zauważyłam na oficjalnej stronie Mepisa screen z kde 3.5 przy nowej wersji... Ciekawe, czy nowe wersje też na nim bazują?

Bees

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-21, 19:14:51 »
Chyba niezależnie od dystrybucji, można sobie zafundować starszą wersję KDE. Ma to sens przy starszych sprzętach. Jeśli chodzi o stabilność to 4.2.4 dorównuje chyba już 3.5. Co do menu... prawym przyciskiem i otrzymujesz klasyczne menu, a jeszcze lepiej nie zagladać do menu przez ALT+F2.
Świata nie zatrzymasz będzie pędzić do przodu i trudno się dziwić, że w nowych wersjach bedzie 4 ...
Jeśli chcesz starą wersję:
Na:
https://wiki.kubuntu.org/Kubuntu/Kde3/Jaunty#KDE%203.5.10
To install the KDE3.5 version of a desired application, append a -kde3 suffix onto the package name.

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-21, 19:17:34 »
Ten link właśnie z obrazem 9.04 na kde 3.5 nie działa :/ musieli już to wykasować. Czyli spokojnie mogłabym ściagnąć Kubuntu 9.04 i prawym przyciskiem powrócić do klasycznego menu?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-21, 19:46:04 »
Debian Lenny i prawdopodobnie Squeeze, KDE4 chyba jest już w Sidzie, obecnie się nie orientuję ale Lenny na pewno ma 3,5. Archlinux, tu masz do wyboru pomiędzy kde3 a kde4, chyba jeszcze OpenSuse, przynajmniej 11.0 oferuje wybór pomiędzy kde3 i kde4. Slckware 12.1 i chyba 12.2 powinien mieć jeszcze 3,5, czwórka jest chyba dopiero w current (wersji rozwojowej) i ma się pojawić w najnowszym wydaniu (o ile już nie przeoczyłem premiery, bo nie śledzę rozwoju Slackware)

Pozdrawiam!

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-21, 20:27:29 »
Witam!
Pclinuxos 2009.1 który się ukazał w kwietniu tego roku,Opensuse 11(płyta dvd posiada kde 4 i kde 3.5).Opensuse 11.1 jest nieoficjalny obraz tej płyty http://www.cgoncalves.info/suse/11.1/iso/openSUSE-11.1-KDE3-LiveCD-i686.iso
Debian 5 wersja stabilna, Sidux,Pardus 2008.1 .Polski linux bazujący na kubuntu Ola wersja 8.04.Pozdrawiam i myślę,że Ci trochę pomogłem

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-06-22, 08:13:47 »
Debian, Slackware, Arch itp to dystybucje raczej dla troszkę b. zaawansowanych, ja natomiast ciągle jestem początkująca. Opensuse od 11 chyba nie jest najlepsze - wielu ludzi narzeka na niestabilność, niedopracowanie pewnych problemów. Ola! jest niekomercyjna z tego co widziałam, natomiast Pclinuxos to nic innego jak przerobione ubuntu. A używa ktoś mepisa?
-------------------
Bees  Twój pomysł z alt + F2 żeby powrócić do klasycznego menu absolutnie się nie sprawdził. Chyba coś Ci się pomyliło. To w ogóle nie działa :/

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-06-22, 14:33:15 »
Mylisz się- Pclinuxos to mandrake(mandriva),ale już dawno się odłączyli i sa dystrybucją dużo lepiej dopracowaną niż mandriva.A opensuse wg rankingu distrowatch jest na drugim miejscu i to o czymś świadczy.Zawsze jakiś program może pożerać dużo pamięci choćby firefox niezależnie od dystrybucji.O ubuntu też mołbym powiedzieć,że jest be, bo mi kamera w skype nie działa-ale nie mówię bo to detal i mam pclinuxos ,gdzie wszystko czego potrzebuje to mi działa łącznie z drukarką sieciową.Dlatego wybór należy do Ciebie.Pozdro

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-06-22, 16:08:04 »
Masz racje - pomyliłam to z inną podobną nazwą. A PcLinux ma kde 3.5? Na polskim supporcie jest z 2007 r. http://pclinuxos.org.pl/node/46, a na oficjalnym z tego, to króry jest dobry? Pardus to chyba turecki linux, prawda?

Bees

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-06-22, 16:55:15 »
Bees  Twój pomysł z alt + F2 żeby powrócić do klasycznego menu absolutnie się nie sprawdził. Chyba coś Ci się pomyliło. To w ogóle nie działa :/

Czytaj uważniej następnym razem.
KDE4
Najpierw odblokuj elementu pulpitu PPM; potem na ikonie menu PPM styl klasyczny. ALT+F2 firefox; enter;
wpisujesz nazwę programu, dajesz enter, następnym razem wystarczy wpisać jedną literę aby pojawiła się nazwa programu i ENTER. To moim zdaniem wygodny sposób na uruchomienie programów pod warunkiem jak się zna ich nazwy. Co ciekawe działa również w gnome,  LXDE i chyba Xfce.

Pozdrawiam!

  • Gość
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-06-22, 18:30:12 »
Mimo to u mnie to jakoś nie działa :/ Jednak i tak mi się to kde 4 nie podoba. Wolę 3.5

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-06-22, 18:32:23 »
Pardus jest Turecki.Pclinuxos mogę Ci polecić albo educd(też klon na pclinuxos).Na jednym kompie mam Linux-Educd 1.0 Valis a na laptopie Pclinuxaos 2009.1 z kde 3.5(są sterowniki do grafiki sis).Z kde-4 można dopiero  eksperymentować.Na stronie pclinuxos.org.pl już jest wersja 2009.1 ftp://ftp.pbone.net/mirror/www.pclinuxos.com/live-cd/english/preview/pclinuxos-2009.1.iso  Pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Jakie są aktualne dystrybucje z KDE 3.5
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-06-22, 18:44:16 »
OpenSUSE 11.0 i 11.1

mają zarówno KDE4  jak i KDE 3.5

P.S.
Wcale Ci się nie dziwie, ze wolisz KDE 3.5 Ja też na tym jadę.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji