Nowe posty

Autor Wątek: Linux Programming Site - poszukujemy grafików, programistów...  (Przeczytany 3710 razy)

vlogical

  • Gość
Zakładam stronę dotyczącą programowania pod systemami Linux. Równolegle do strony chcę aby były tworzone nowe programy. Poszukuję osób, które chciałyby się przyczynić do rozwoju Otwartego i Wolnego Oprogramowania.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do projektu zapraszam na stronę http://linux-programming.pl

Projekt oficjalnie ruszy 1 lipca 2009 (ale strona jest już czynna ), więc na razie na stronie i forum wiatr hula jak u Centkiewiczów, ale (mam nadzieję) niedługo się to zmieni

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Linux Programming Site - poszukujemy grafików, programistów...
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-07-05, 10:08:03 »
Witaj. Posiadam stronkę lin-programming.prv.pl . Stronka jest bardzo stara, a do tej pory niczego tam nie umieściłem. Jeżeli chcesz, to możemy jakoś współpracować, choć nie mam w aspekcie prowadzenia takiej stronki żadnego doświadczenia.
Może w przyszłości jednak mój serwis ruszy?

Chciałbym w takim razie się dowiedzieć: czym konkretnie będziecie się zajmować? Będą to skrypty w Bash-u, Pythonie, programy w C/C++? Będziecie pokazywać CUI, CLI czy GUI?

Proponowałbym następujące działy:
- Pisanie gier(tam zaprezentować wstęp do SDL i OpenGL).
- Administracja(tutaj pokazać głównie Pythona i Bash-a) - ten dział jest bardzo opcjonalny
- Niskopoziomowe(głównie w C i ASM, jak spis przerwań - aktualizowany; pisanie własnego modułu jądra, itd. )
- Sieci(omówienie bibliotek sieciowych)
- GUI(omówienie narzędzi do jego tworzenia w trybie RAD)