Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Podział na konkretne dystrybucje  (Przeczytany 7742 razy)

  • Gość
Podział na konkretne dystrybucje
« dnia: 2009-06-11, 22:27:39 »
Podobny pomysł ktoś opisał poniżej - chodzi mi o to, że zamiast konkretnego miasta byłaby konkretna dystrybucja i województwo i tam wypisane byłyby dopiero miejscowości. Dlaczego tak? Bo łatwiej znaleźć to czego się szuka.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Podział na konkretne dystrybucje
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-06-11, 22:59:18 »
Z jednej strony tak z drugiej nie, ponieważ większość szuka jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania dystrybutora, dlatego wyszukiwanie jest po miejscowościach, do tego większość ofert przewiduje przygotowania dystrybucji na zamówienie, oprócz oferowanych.

Ale oczywiście pomysł jak najbardziej godny rozważenia i osobiście popieram :)

Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Podział na konkretne dystrybucje
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-12, 01:03:40 »
Wydaje mi się, że można by było zrobić tak:
Przy dodawaniu kolejnego postu robić to w okienku dialogowym/formularzu w którym by była lista rozwijana z województwami, oraz lista dystrybucji [+ pozycja "Dowolna" dla tych co mają za szybkie łącza :-)] z polami wyboru, jako tytuł postu wstawiałoby się miejscowość zaś w treści jakieś ew. dodatkowe informacje - np dane kontaktowe, itp. I potem zrobić taki myk w skrypcie forum, co by się dało sortować posty wg województwa lub wg dystrybucji.

Natomiast istniejące posty trzeba by jakoś przekonwertować do takiej postaci, żeby pasowały  do nowopowstałej bazy danych. Znowu, żeby to poszło szybciej to może wystarczyłaby mała odezwa, żeby każdy swojego posta przerobił na nową wersję korzystając z nowego formularza/okienka dialogowego, a po trzech miesiącach niekompatybilne posty po prostu uległyby utylizacji. W ten sposób powstałaby nowa funkcjonalność forum, a przy okazji zaktualizowałaby się oferta akcji "Rozdajemy linuksa". Domyślam się, ze niektóre oferty mogą być już nieaktualne. Zresztą nie wiem, tez czy nie byłoby dobrze tu wprowadzić takiego ograniczenia, żeby żywotność postów w tym dziale forum nie przekraczała roku. Natomiast dla tych, co po roku by chcieliby pozostawić swoje wpisy to dać taką opcję w formie linka, czy przycisku "Przedłuż ważność swojej oferty".

Ale mnie fantazja poniosła :-)
Jednak mimo wszystko nie tracę nadziei :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
Podział na konkretne dystrybucje
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-12, 09:49:57 »
Pomysł może załapie, bo jak na razie to potrzebowałem konkretnej dystrybucji, przeszukałem 10 postów i nic, a w taki sposób szybciej znajde to czego szukam.