Nowe posty

Autor Wątek: Linux na laptopie  (Przeczytany 2359 razy)

exculibrus

  • Gość
Linux na laptopie
« dnia: 2009-05-29, 11:58:01 »
Posiadam Acera Aspire seria 3610. Chciałem zainstalować na w nim Linux, Red Hat w wersji 7.3. Jednak co zrobić ze sterownikami? Acera wspiera tylko Windowsa...

quejinho

  • Gość
Linux na laptopie
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-05-29, 12:15:57 »
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=172467
z tego postu wynika że linux działa na tym sprzęcie są jednak problemy i niedoskonałości.Tak jak na tym forum co podałem problem z wi-fi.
Radziłbym pobawić się różnymi dystrybucjami i wypróbować i dobrać najodpowiedniejszą.(Sam nie miałem z tym styczności więc opieram wiedzę na tym co wyszukam zawsze może się to przydać)
I pytanie z mojej strony.
Instalował kolega już distro które tu wymienił ?
Co się działo jakie problemy były ?
Jakimi sterownikami ?
Staraj się zawsze pisać jak najdokładniej. To pomoże innym w udzieleniu pomocy.

TheUsh

  • Gość
Linux na laptopie
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-05-29, 12:26:28 »
Cytat: exculibrus
Posiadam Acera Aspire seria 3610. Chciałem zainstalować na w nim Linux, Red Hat w wersji 7.3. Jednak co zrobić ze sterownikami? Acera wspiera tylko Windowsa...
Nawet nie próbuj instalować tak starej dystrybucji na laptopie, bo to normalne, że nic nie zadziała ;) Lepiej ściągnij coś nowszego, chociażby Ubuntu, czy openSuse. Z pewnością będzie mniejszy problem ze sterownikami. W dodatku Ubuntu po podłączeniu do internetu np. kablem przez kartę sieciową, powinien pobrać sobie sam resztę brakujących sterowników, o ile takowe oczywiście istnieją.

exculibrus

  • Gość
Linux na laptopie
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-05-29, 13:28:27 »
No to złożę sobie komputer z 128 MB ramem i procesorem 400MHz. Tylko monitorem się pomartwię. Sęk w tym, że kupił książkę Red Hat Linux 7.3 okazyjnie po 15zł. Chcę się z książki pouczyć, poznac linuxa. Wtedy pobawię się nowszymi. Sądzę, iż podstawowe właściwości się nie zmieniły, w tym budowa jądra. A na laptopie pobawię się z Ubuntu. Dzięki za pomoc ;)